Začíná nová éra: Modrý balet

Na všechny strany při dnešní tiskovce létaly úsměvy pánů, kteří si přestup takříkajíc vydupali – Michael Ballack dnes definitivně stvrdil svým podpisem smlouvu na tři roky. José Mourinho poté chytl německého reprezentanta kolem pasu a odkráčel s ním vstříc nové budoucnosti na Stamford Bridge. Úspěšné? Kdo ví.

Celý přestup se plánoval dlouho. Bylo veřejným tajemstvím, že Ballack bude hrát od příští sezony právě za Chelsea. Definitivní dohodě však předcházely různé dohady. Nejprve Ballack odmítl Inter Milán kvůli „nedostatečné nabídce“, pak zástupce Bayernu Uli-Hoeneß prohlásil, že slavnému německému fotbalistovi šlo vždy jen o peníze a tak neustále dokola se omílalo v novinách jedno a to samé, pro fotbalového fanouška – až velká nuda.

Probíraly se také záležitosti, kam a hlavně vedle koho by mohl Ballack zaujmout místo. Je to přece stejný typ jako Frank Lampard. „Oba ale klidně můžou hrát vedle sebe,“ tvrdí rezolutně José Mourinho. To by pak ale o místo v sestavě přišel Michael Essien a už vůbec by si v záloze ne?ukl Eidur Gudjohnsen. Takový Claude Makelele má své místo defenzivního záložníka jisté.

Mourinho si přestup hvězdy německé Bundesligy hodně přál, proto přitlačil na pilu a několikrát se s Ballackem osobně sešel. Dnes svou radost ze získání zkušeného borce v žádném případě neskrýval.

„Potěšil mě, že si vybral právě Chelsea,“ uvedl portugalský kouč.

„Taky mě potěšilo, že o mě stál,“ doplňuje s úsměvem Ballack, který vzal do ruky propisku a svým podpisem tak dal definitivní adieu všem spekulacím – přestup je uzavřen.

„Jsem rád, že je to za námi. Jsem nesmírně š?astný, že tu jsem,“ říká nová posila Chelsea. Každý byl na tiskovce š?astný. Zatímco Mourinho se s Ballackem předháněli ve svých proslovech, novináři pyšně zapisovali jejich slova do svých bloků. Jediní, kteří se na tento „pořad“ neradi dívali byli pochopitelně fotbalisté Chelsea, kteří již tuto sezonu dostávali od Mourinha málo prostoru. Jen malé šance vedou k tomu, že v té příští to bude jiné.

Snad se vztahy v kabině tím nezkomplikují. Chelsea by určitě nerada všechno zachraňovala na poslední chvíli…

Možná, ale takový SWP či Gudjohnsen radost mají. „Teď přece budeme s Ballackem ještě silnější,“ jak říká Mourinho, aby tomu ale nebylo naopak.

Po prvním zkolabovaném filmu „Bílý balet“ se začíná natáčet nový – Modrý.

Komentáře

reklama
K tomuto článku není možné vkládat komentáře.