Shevchenko není na prodej, zní z Milana

Více prezident milánského AC, Adriano Galliani, odmítá, že by v létě mohl Andrey Shevchenko změnit dres a odejít do anglické ligy, jak by si sám Sheva přál.

V pátek Shevchenko zveřejnil svůj zájem přestoupit do některého klubu Premier league. Mezi vážné zájemce se zařadila Chelsea Londýn. AC Milan však hodlá bývalého hráče Dynama Kiev udržet za každou cenu. Ukrajinský útočník v posledním ročníku Serie A nastřádal 19 branek v 28 utkáních a dalších devět přidal v Champions league.

Právě Adriano Galliani se stará o každodenní běh AC, který vlastní Silvio Berlusconi. „Berlusconiho AC Milan nikdy neprodal hráče jen kvůli penězům. Shevchenko má 3letý kontrakt a chceme, aby zůstal v Miláně. Hovoříme o skvělém hráči, který je nejlepším střelcem AC za posledních 50 let. Jestli Andrey chce přestoupit, musíme se tomuto problému postavit čelem. Ale je zřetelné, že Shevchenko není na prodej,“ pronesl důrazně Galliani.

„Již dva roky zpět měla Chelsea o něj zájem, ale my jsme řekli: ‚ne‘. Nepotřebujeme peníze Chelsea ani naše hráče neprodáváme kvůli penězům. Doufáme, že Sheva neodejde.“

Galliani je velmi optimistický k dalšímu působišti Shevchenka, ale trenér AC, Carlo Ancelotti, je již smířen s možných odchodem Ukrajince. „Řekl, co chce a klub musí zhodnotit všechny řešení. Budu smutný, když Andrey odejde, ale chce to udělat pro rodinu a toto musíme respektovat. Vždy měl se svými spoluhráči dobrý vztah. Jestli se rozhodne opustit tento ohromný klub, tak další skvělý hráč přijde,“ dodal Ancelotti.

Komentáře

reklama
K tomuto článku není možné vkládat komentáře.