Mata: Děkuji vám, na chvíle v Chelsea nikdy nezapomenu

Juan Mata již několik hodin patří Manchesteru United a je na čase ukončit jednu velkou kapitolu. A poslední tečku nenapíše nikdo jiný, než Juan Mata. Podobně jako Michael Essien, který klub rovněž opustil, tak i Mata a mnoho dalších bývalých fotbalistů Chelsea si zaslouží naše poděkování.

"Ahoj všichni. Jak asi chápete, dnešní den je pro mě velice důležitý v mém životě a rád bych své pocity vyjádřil právě pomocí těchto řádků. Chci vylíčit své vzpomínky a emoce, které na mě právě v tuto chvíli přicházejí.

Tento dopis píši ze srdce a první ze všeho chci říci, že nikdy nezapomenu, jak se ke mně fanoušci Chelsea chovali po celou dobu mého působení v klubu. Od prvního do posledního dne. Díky vaší podpoře a lásce jsem mohl jako hráč růst a prožíval jsem nádherné chvíle jak na hřišti, tak mimo něj. Navždy vám za to budu vděčný. Navždy. Žádná slova nedokáží vrátit to, co jsem od vás dostal.

Byla tady spousta dobrých okamžiků: FA Cup, má první trofej od chvíle, co jsem byl Modrý; ta obrovská radost ze zisku trofejí, které do té chvíle klub nikdy ve své historii nezískal, kupříkladu Liga Mistrů a ta magická noc v Mnichově nebo Evropská Liga…

Na druhou stranu, prožil jsem několik obtížných chvil, kdy to pro mě nebylo snadné, především tedy za posledních šest měsíců. Každá zpráva, kterou jsem obdržel přes sociální sítě, každé hezké slovo, které jste mi řekli na ulici a pochopitně, vaše podpora na stadionu, mě učinila nesmírně hrdým na fanoušky Chelsea; zasloužíte si klub, který máte, plný tolika úžasných fotbalistů.

Nechci zapomenout na tu důvěru, když jste mě zvolili Hráčem roku v posledních dvou sezónách. Cítil jsem se opravdu pyšný a nikdy na ty večery nezapomenu. Děkuju moc za cestu, kterou jste mě vedli, byli jste úžasní. Doufám, že chápete, že když se věci začaly komplikovat, pro mě osobně, bylo tohle nejlepší řešení, jak se postarat o svou kariéru a také o to, abych si mohl i nadále užívat tento sport.

Než přišlo léto, přál jsem si, abych zde zůstal mnoho let; tak dlouho jak mě bude klub potřebovat, abychom pokračovali v získávání trofejí pro Chelsea FC. Tak jsem byl šťastný v klubu i v městě. Nicméně, jak všichni víte, vše se změnilo po přípravě na novou sezónu. Cítil jsem, že jsem se z důležitého hráče stal hráčem, který neumí týmu pomoci, na což jsem nebyl zvyklý.

Pochopitelně, naprosto respektuji všechny okolnosti. Fotbal je týmový sport a není snadné nastupovat pravidelně v tak dobrém týmu. Ve sportu můžete vyhrát, nebo prohrát, ale nejdůležitější je dát do toho vše. Já doufám, že vy víte a cítíte, že já jsem se o toto vždy snažil. V každém zápase, na každém tréninku, bez vyjímek. Vždy jsem se snažil dát klubu to nejlepší. Rád bych zdůraznil svou náklonnost, obdiv a respekt, který jsem choval ke svým bývalým spoluhráčům od prvního dne.

Chci všem poděkovat za jejich pomoc a pochopení. Díky nim jsem se cítil od svého příchodu velmi dobře a zároveň mě podporovali v průběhu dnešní sezóny, kdy jsem prožíval nelehké časy. Chci poděkovat svým bývalým spoluhráčům za toho dva a půl roku a přeji jim vše dobré do budoucna a to jak v profesním životě, tak také v osobním. Ano, k některým jsem měl pochopitelně blíž, ale důležité je, že jsem své roky v Chelsea prožil se skvělými kamarády. Přátelé budeme navždy, nehledě na rivalitu. Také se chci ohlédnout za prací všech lidí, kteří v klubu pracují každý den; lékařský tým, kustodi, zaměstnanci v Cobhamu a na Stamford Bridge, mediální a obchodní oddělení, lidé z Chelsea TV… Všichni tihle jsou důležití a dělají tento klub tak skvělým.

Děkuji za vaši péči a snahu udělat život hráčů snažší. Mimoto, děkuji každému manažerovi s kterým jsem měl tu čest spolupracovat. Oni všichni mi velmi pomohli v mém rozvoji. Vždy jsem respektoval jejich rozhodnutí, ať už byla jakákoliv; více jsem vyzrál a je ze mě silnější osobnost. Pořád se učíte, někdy příjdou situace, kdy se můžete poučit od svých spoluhráčů, kteří je umějí zvládat.

Děkuji ti André, že jsi mi umožnil vstoupit do Chelsea FC. Bez tvé podpory by se nic z tohoto nestalo. Děkuji Robbiemu a Rafovi, za jejich nekonečnou důvěru v mé schopnosti. A Josému, že ze mě udělal silnějšího hráče, protože v obtížných momentech jsem se musel naučit uvažovat pozitivně a pokračovat v tvrdé práci.

Nakonec chci poděkovat Klubu a to konkrétně majiteli. Roman Abramovič ve mě věřil a tak do mě také investoval a podepsal mě. Také mu děkuji, že pochopil mou situaci v posledních měsících. Jsem velmi potěšen, že jsem byl součástí týmu, který mu naplnil jeho sen; vyhrát Ligu Mistrů. Navíc klub na mém angažování netratil a já se mu odvděčil, čehož si vážím nejen lidsky, ale také profesně.

Chci aby každý věděl, že tato část mého života pro mě byla extrémně důležitá, i když nyní končí. Ačkoliv mnoho z vás, stejně jako já, si nemyslelo, že tato chvíle příjde, tohle je fotbal a přichází nová kapitola.

Rád bych vám řekl sbohem na stadionu nebo při tiskové konferenci, ale to bohužel nebylo možné. Jsem si jistý, že v budoucnu to ovšem možné bude, protože vy si to zasloužíte. Je evidentní, že dnešek je dnem smíšených pocitů, vzpomínání na minulost a koukání do budoucna, co nám může přinést. Do budoucna chci být šťastný a užívat si toho, co tak velice miluji – fotbal.

Nikdy nezapomenu na svůj čas v Chelsea a ponesu si v sobě náklonnost k tomuto klubu navěky. Přeji vám vše nejlepší. Objímám vás všechny.

DĚKUJI VÁM mnohokrát. Juan."

106 komentářů

Zapojit se do diskuze

Pouze přihlášení uživatelé mohou přidávat nové komentáře.

Přihlašte se, anebo využijte jednu z nabízených metod pro založení uživatelského účtu.

Po kliknutí vám bude načtena neinteraktivní verze komentářů

V této verzi nedochází k automatickému zobrazování nových komentářů či informací o hodnocení ostatních uživatelů.

Doporučujeme povolit Javascript a používat interaktivní výpis.

Pokud se načtení nezdaří, tak stránku obnovte nebo pokračujte na neinteraktivní verzi.

Pouze přihlášení uživatelé mohou přidávat nové komentáře.

Přihlašte se, anebo využijte jednu z nabízených metod pro založení uživatelského účtu.

Celkem 106 komentářů