MS: Eriksson zveřejnil nominaci Anglie

Trenér anglického národního týmu Sven-Göran Eriksson dnes zveřejnil svou soupisku na Mistrovství světa 2006 v Německu. Nechybí v ní ani někteří fotbalisté Chelsea – Terry, Bridge, Lampard a Joe Cole.

Švédský kouč vybral Stewarda Downinga z Middlesbrough a nečekaně taky 16ti-letou hvězdu Arsenalu Thea Walcotta. „Thea jsem vybral z toho důvodu, protože se mi zdál skvělý pro tým a za jeho účinnost v Southamptonu, ze kterého přišel zrovna do Arsenalu,“ řekl Eriksson.

Dalším překvapením je Aaron Lennon z Tottenhamu, který místo v sestavě získal na úkor našeho SWP. „Lennon měl v této sezóně vynikající formu, a proto jsem ho zařadil do třiadvaceti členné nominace. Downing a Walcott budou určitě příslibem Anglie do budoucna,“ míní švédský trenér.

Do sestavy se nevešel Jermaine Defoe z Tottenhamu, který podává už druhou sezónu v řadě kvalitní výkony. Do nominace nemohl Eriksson zařadit zraněného Ledleyho Kinga z Tottenhamu a Wese Browna z ManU. Zatímco Wayne Rooney v nominaci i přes své zranění nechybí. Eriksson také zveřejnil nominaci pěti náhradníků, kteří by se v případě zranění nějákého hráče mohli na MS objevit.

Nominace Anglie na MS:

Brankáři: Paul Robinson (Tottenham), David James (ManCity), Robert Green (Norwich).

Obránci: Garry Neville, Rio Ferdinand (oba ManU), John Terry, Wayne Bridge (oba Chelsea), Ashley Cole, Sol Campbell (oba Arsenal), Jamie Carragher (Liverpool).

Záložníci: David Beckham (Real Madrid), Michael Carrick, Jermaine Jenas, Aaron Lennon (všichni Tottenham), Frank Lampard, Joe Cole (oba Chelsea), Steven Gerrard (Liverpool), Owen Hargreaves (Bayern), Stewart Downing (Middlesbrough).

Útočníci: Wayne Rooney (ManU), Michael Owen (Newcastle), Peter Crouch(Liverpool), Theo Walcott (Arsenal).

Náhradníci:

Scott Carson (Liverpool), Luke Young (Charlton), Nigel Reo-Coker (West Ham), Jermaine Defoe (Tottenham), Andy Johnson (Crystal Palace).

Komentáře

reklama
K tomuto článku není možné vkládat komentáře.