Snil jsem o Chelsea a Arsenalu, vzpomíná Martinéz

V poslední době sílí spekulace ohledně příchodu nového útočníka na Stamford Bridge. Letní posila Samuel Eto'o zdaleka nepřesvědčil tak, jak bylo očekáváno, a ani Fernandu Torresovi a Dembovi Ba se úplně nedaří podle jejich představ. Jeden z možných lednových cílů je Jackson Martinéz.

Donedávna neznámý Kolumbijec dříve hájil barvy mexického Chiapas. Minulý rok ale vyrazil na pouť do Evropy, vyhlédlo si jej portugalské Porto. Tehdy šestadvacetiletému útočníkovi dali na záda prestižní důvěru a do čtyřleté smlouvy zapustili výkupní klauzuli ve výši třiceti čtyř milionů eur. Přitom samotného hráče vykoupili ze Země opeřeného hada za částku o pětadvacet milionů nižší. 

Jaký ale bude mít Martinéz úspěch, to asi nečekali ani portugalští skauti. V sezóně 2012/13 se Jackson vyšvihl mezi střeleckou elitu – ve čyřiceti čtyřech utkáních vstřelil úctyhodných osmatřicet gólů! V letošní sezóně vstřelil za klub z Dragaa již dvanáct branek ve čtrnácti zápasech. To samozřejmě nemůže zůstat bez odezvy, zájem mají přední evropské velkokluby. Chelsea nevyjímaje. 

K té navíc cítí Martinéz jistou náklonnost, jak sám tvrdí. „Kde bych chtěl dále hrát? No, jako dítě jsem snil o Chelsea a Arsenalu,“ svěřuje se. „Myslím, že nejlepšími soutěžemi jsou La Liga, Premier League a Bundes Liga, ta v posledních letech ohromně vyrostla. Mám ale rád i italskou Serii A, v Itálii mám spoustu přátel.“

Jeho odchodu by mohla velmi napomoct i zmíněná výkupní klauzule. Ta má výši oněch čtyřiatřiceti milionů eur, což je v přepočtu asi 28,5 milionů liber. „Má výkupní klauzule se zdá obrovská. Ale za pouhý jeden rok má cena explodovala. Ani jsem nic podobného nečekal,“ dodává Martinéz. 

O dnes již sedmadvacetiletého útočníka měla Chelsea údajně zájem už v létě. Tehdy ale nepochodila. Své zainteresování by měla znovu projevit v lednu, všemu nahrává i fakt, že by dnes měl být Martinéz i se svým agentem přítomen na zápase Chelsea se Swansea. Nakolik je ale tato informace pravdivá, to se říci nedá. Jisté ale je to, že o kvalitní útočníky byl v Londýně zájem vždy.  

Chtěli byste Jacksona Martinéze do Chelsea?

Pro možnost hlasovat musíte být přihlášen.
Váš hlas byl úspěšně přijat, děkujeme.
Hlasování bylo ukončeno.

Ano, určitě / 0 hlasů

0%

Asi ano, ale jsou lepší varianty / 5 hlasů

100%

Nevím, nemám na to názor / 0 hlasů

0%

Spíše ne / 0 hlasů

0%

Určitě ne / 0 hlasů

0%
Hlasovalo 5 uživatelů

31 komentářů

Zapojit se do diskuze

Pouze přihlášení uživatelé mohou přidávat nové komentáře.

Přihlašte se, anebo využijte jednu z nabízených metod pro založení uživatelského účtu.

Po kliknutí vám bude načtena neinteraktivní verze komentářů

V této verzi nedochází k automatickému zobrazování nových komentářů či informací o hodnocení ostatních uživatelů.

Doporučujeme povolit Javascript a používat interaktivní výpis.

Pokud se načtení nezdaří, tak stránku obnovte nebo pokračujte na neinteraktivní verzi.

Pouze přihlášení uživatelé mohou přidávat nové komentáře.

Přihlašte se, anebo využijte jednu z nabízených metod pro založení uživatelského účtu.

Celkem 31 komentářů