Corinthians varuje Chelsea: Tevez není na prodej!

Jihoamerický klub Corinthians vydal varování pro kluby, které mají zájem o Carlose Teveze, že není na prodej. Chelsea se stala  posledním týmem, jenž má o mladého útočníka zájem. Již dříve se netajil svou touhou získat argentinského střelce španělský klub Real Madrid.

Trenér Blues José Mourinho  navštívil minulý týden Brazílii a shlédl zde zápas v rámci Copy Libertadores Corinthians proti River Plate.

Tevézovy akcie mohou po Mistrovství světa ve fotbale v Německu stoupnout, ale vlastník Corinthians Kia Joorabchian výslovně říká: „Šampionát není impuls toho, že by se jeho cena zvýšila a byl na prodej. Je mu teprve 22 let a jde o nejlepšího Jihoameričana na nadcházejícím mistrovství a o jednoho z nejlepších hráčů na světě vůbec. Je tedy  nemožné, že bychom ho prodali. Pro nás je nenahraditelný."

Natolik si ho v brazilském týmu cení.

Před osmnácti měsíci přestoupil Tevez za 10 milionů liber z Bocy Juniors a jeho vrcholným momentem v kariéře je zisk zlaté medaile na olympijských hrách v roce 2004. Za tým Argentiny nasázel v šesti zápasech osm branek.

„Vím, že po červnovém mistrovství množství nabídek na jeho koupi vzroste, ale to mě až tak nevadí," řekl Joorabchian. „Máme projekt. Za čtyři až pět let bude prodán. Tevez opustí Corinthians, jestliže tým, který o něj projeví eminentní zájem, zaplatí přestupní propouštěcí klauzuli, která se pohybuje mezi 100 až 120 milionů eur (což je asi 69 až 83 milionů liber – pozn. red.). Zřejmě neodejde. Myslím si, že je tady velmi š?astný," dodal Joorabchian.

Mourinho sice navštívil zápas, nicméně popřel, že by se šel podívat vyloženě jen na Teveze. „Lidé si mohou říkat, co se jim líbí, ale na hřišti se pohybovalo všech 22 hráčů a já jsem je sledoval jako každý jiný fanoušek. Premier League je stejně už u konce a já si mohu jít a užít bez starostí jiného než anglického fotbalu," uvedl portugalský stratég.

Komentáře

reklama
K tomuto článku není možné vkládat komentáře.