Lampard nesnáší simulanty

V současném fotbale je simulování zcela běžnou věcí a stále častěji se hráči uchylují k tomuto nepříliš hezkému způsobu, jak pomoci svému týmu např. penaltou atd. Frank Lampard je jako jeden z mnoha hráčů ze simulování velmi zklamaný.

Záložník s číslem osm nemá pochopitelně rád, že i někteří hráči Chelsea předvádí na hřišti něco jako divadelní představení. Fotbal není divadlo a mělo by se hrát čistě.

Podle Franka simulování nepříznivě ovlivňuje zápasy – jeden dobře nafilmovaný pád může změnit průběh celého utkání (viz např. Chelsea vs. Barcelona – a? si říká každý co chce, Messi ten pád přifilmoval) a to fotbalu neprospívá. Pro rozhodčí je velmi těžké rozeznat, jestli hráč pád přifilmoval nebo ne, a proto je jen na hráčích, aby simulování z fotbalu zmizelo.

Frank také poukazuje na penalty, které měly nebo mohly být pískány v úterním zápase proti Blackburnu. Minimálně jedna z tří možných byla Chelsea na Ewood Parku odepřena.

Jistou roli tu sehráli i divadelní pády Drogby a Robbena – možná proto nebyly odpískané zmiňované penalty, Frankie si přesto myslí, že způsob, jak se rozhodčí rozhodl řešit tuhle situaci nebyl zrovna spravedlivý a pro Chelsea byl nepřiměřeně krutý.

Nyní na konci sezóny nám už sice o nic nejde, pokud se ovšem budou podobné situace opakovat i v příští sezóně to může mít zlé následky. Reputace Chelsea díky hereckým výkonům Drogby a Robbena však není moc dobrá. Moc tomu ani nepřidávají výroky Josého, který se na neodpískané penalty velmi rád vymlouvá. Lidé a rozhodčí se tak k Chelsea někdy chovají nespravedlivě.

„Myslel jsem si, že to byl faul, ale sudí tomu nevěnoval ani sebemenší pohled. Dal jsem si balón na stranu a potom mi někdo ‚chytil‘ nohu,“ říká Lampard. „Lidé můžou o Chelsea a jejich hráčích říkat, co chtějí, ale myslím si, že nám to jen pomůže být silnější. Osobně si také myslím, že dvě nebo tři penalty jsme měli mít. Např. faul na Hernána byla 100% penalta.“

Je pravda, že tým jako Chelsea by měl hrát tak, aby penalty nepotřeboval, ale pokud vám je během zápasu odepřeno několik penalt, psychicky vám to moc nepřidá. Kdyby se něco podobného stalo v důležitějším zápase, určitě by se tomu věnovala větší pozornost, takto se to však skoro bez povšimnutí přešlo. Snad se tedy podobné situace v budoucnu opakovat nebudou a Drogba s Robbenem si uvědomí, že simulování není nejš?astnější způsob, jak pomoci svému týmu.

Essien popřál Anglii na MS hodně štěstí

Michael Essien je zatím posledním hráčem, který popřál Rooneymu hodně štěstí s jeho zraněním a aby se dal do MS do pořádku a mohl nastoupit za anglický národní tým.

„Je to hodně špatné, Rooney je jeden z nejlepších hráčů na světě a Anglie to bude mít bez něho těžké. Ale mají k dispozici i další skvělé hráče. Každopádně jim přeji hodně štěstí a doufám, že i bez Rooneyho se můžou na MS dostat hodně daleko. John a Frank jsou velmi ambiciózní a myslím si, že můžou Anglii klidně dostat až do finále,“ řekl ghanský reprezentant, který se v základní skupině potká s Petrem Čechem.

Komentáře

reklama
K tomuto článku není možné vkládat komentáře.