Jeden z nejlepších

© chelseafc.com

Časy se mění, vzpomínky zůstanou! Dnes nás čeká velké derby s kluky z West Hamu, bude to 100. zápas proti tomuto našemu rivalovi. Všichni znají příběh Franka Lamparda, stejně tak znají osud Johna Terryho, ale třetí díl skládačky jakoby zůstával ve věčném stínu – Joe Cole si však zaslouží uznání, je totiž: „Jeden z nejlepších!“

Od doby, co Joey opustil Stamford Bridge, ještě proti svému bývalému klubu nenastoupil, dnes se to však může změnit.

Joe Cole působil v Chelsea sedm let, jak na něj vzpomíná kapitán John Terry?

"Joe přináší do každého klubu svůj talent a mnoho přirozených schopností. V Anglii se takoví hráči často nerodí. Když byl ve West Hamu, tak jsem viděl jeho talent, ale když k nám přestoupil a já s ním trénoval každý den, viděl jsem jeho práci s míčem, bylo to neuvěřitelné. Bylo mi potěšením s ním hrát.

"Jako malý kluk byl obrovský fanoušek Chelsea a jako hráč si zde vytvořil několik úžasných vzpomínek. Tenhle zápas bude první, kdy se proti nám postaví, pokud bude v sestavě, bude tedy skvělé opět ho vidět a nahánět jej po trávníku.

„Je skvělé vidět ho opět hrát, protože měl několik zranění, která ho brzdila, ale ve chvíli kdy se dostane do formy, tak je stejně dobrý, jako kdokoliv jiný.“

Terry pokračoval ve vzpomínkách i k sezóně 2004/05, kdy Blues zvedali nad hlavu mistrovskou trofej poprvé po dlouhých 50ti letech.

"Byl pro nás nesmírně důležitý, protože vstřelil několik opravdu důležitých branek. Například na Liverpoolu, ale to nebyl zdaleka jediný, navíc uměl dávat nejen góly, ale skvěle na ně také přihrával.

„On je velmi sebevědomí hráč, a když přišel do týmu, neměl to vůbec snadné, měl kolem sebe značnou konkurenci, ale on se stále zlepšoval a rostl s každým zápasem. Když si uvědomil, že jej fanoušci milují, pozvedlo ho to a my viděli to nejlepší z něj.“

V roce 2008 získal Joey ocenění Player of the Year a byl jedním z nejdůležitějších hráčů v cestě za opětvným získáním titulu. Během svých let v Chelsea skóroval proti mnoha klubům a spousta branek byla opravdu úžasných.

„On skóroval proti všem velkým týmům během těch let. Ale pokud se mě ptáte na jeho nejlepší gól, tak je to ten proti Manchesteru United, kdy jsme je porazili 3:0 a zajistili si titul,“ vzpomíná Terry.

„Dát takový gól je úžasné, ale on tohle provedl světovým obráncům a byl to nádherný způsob jak ukončit úspěšnou sezónu. Byli jsme na vrcholu nejen individuálně, ale také kolektivně.“

Joe Cole po odchodu z Chelsea cestoval několika kluby a hledal své ztracené kouzlo, díky kterého je z něj dodnes miláček nejednoho fanouška Blues.

"Prošel si několika kluby, ale já si myslím, že on potřebuje hlavně stabilitu, musí hrát a ukázat všem, že stále patří na tu nejvyšší úroveň.

"Pokud bude hrát, věřím tomu, že se může vrátit také do reprezentace. Viděl jsem jeho záblesky, ale zranění ho brzdila, nyní je snad v pořádku a vrátí se silný a odolný.

„Jsem s ním stále v kontaktu a povídáme si. Těším se na to setkání, měli jsme dobrý vztah, když tady hrál a vím, že mnoho kluků s ním udržuje kontakt stále.“

Na Colea ovšem nevzpomíná pouze Terry, ale také Eden Hazard, který s ním prožil jistý čas v Lille.

„Jsem velmi šťastný, že ho uvidím, protože je to můj přítel,“ říká Hazard. "Když jsme spolu hráli v Lille, hodně jsem se od něj naučil, měl mnoho zkušeností a vyhrál mnoho trofejí, je to vynikající hráč.

„Byl jsem jako dítě, když jsem se doslechl, že Joe Cole podepsal smlouvu s Lille. Pro mě to bylo jedno z nejlepších čísel "10“ na světě. Bylo mi potěšením hrát s hráčem jako je tento.

„Než jsem přestoupil do Chelsea, mluvil se mnou o této možnosti každý den. Opravdu mi stále říkal, že je to pro mě nejlepší klub. Říkal, že je to velký klub, ve kterém mohu každý rok vyhrávat trofeje. Proto jsem zde podepsal, takže: "Thank you Joe Cole!“

Některá přání a sny se nikdy nenaplní, Joe Cole to dobře ví: „Nechci z klubu odcházet, miluju to zde, chci být nadále součástí této rodiny. Peter Kenyon to ví! Není to o penězích, bylo by mi ctí zde ukončit kariéru, protože tento klub miluji. Vím, že zranění komplikují mou kariéru, ale budu s vedením jednat.“

Vedení se nakonec rozhodlo nenabídnout mu novou smlouvu a tento příběh napsal smutnou tečku. Ačkoliv Joey opouštěl svůj milovaný klub jako vítěz ligy, bylo mu smutno u srdce. Krásné roky byly pryč a někdo by si mohl myslet, že opustil Stamford Bridge navždy. Omyl!

Joe Cole je, byl a navždy bude součástí modré rodiny, kterou vždy tak miloval a hrdě reprezentoval. Děkujeme Joey!

2008: "Jsem přesně tam, kde toužím být. Fandil jsem klubu už jako malý kluk a nyní za něj hraju. Žiju svůj sen!

41 komentářů

reklama
Zapojit se do diskuze

Pouze přihlášení uživatelé mohou přidávat nové komentáře.

Přihlašte se, anebo využijte jednu z nabízených metod pro založení uživatelského účtu.

Po kliknutí vám bude načtena neinteraktivní verze komentářů

V této verzi nedochází k automatickému zobrazování nových komentářů či informací o hodnocení ostatních uživatelů.

Doporučujeme povolit Javascript a používat interaktivní výpis.

Pokud se načtení nezdaří, tak stránku obnovte nebo pokračujte na neinteraktivní verzi.

Pouze přihlášení uživatelé mohou přidávat nové komentáře.

Přihlašte se, anebo využijte jednu z nabízených metod pro založení uživatelského účtu.

Celkem 41 komentářů