Cole: Jsem š?astný, co jsem dokázal

Záložník Joe Cole básní o Chelsea, že je jeden z nejlepších týmů v Evropě a neskrývá vůli podávat kvalitní výkony pro Blues i v další sezoně.

V sobotu si hráči Blues zajistili titul výhrou 3–0 nad Manchesterem United. Tým Josého Mourinha má sice 12 bodů náskok na špici před Red Devils, ale i tak vládne na Stamford Bridge pocit zklamání, protože Chelsea neudělala lepší výsledek v letošním ročníku Ligy Mistrů. Chelsea nepřešla v osmifinále přes Barcelonu, která bude 17. května bojovat proti Arsenalu o pohár. Joe Cole říká, že se měla Chelsea utkat s Barcelonou později, protože jsou Blues v lepší formě než byli před měsícem.

„Pokud tedy jsme herně za Barcelonou, tak jen o malý kousek. Ale nemyslím si, že bychom byli o dost horší než například Arsenal, Villarreal nebo Juventus,“ ví Cole. „Ve fotbale potřebujete štěstí stejně tak, jako musíte být dobře připraveni a hrát dobře. Příští sezonu se vrátíme do Ligy Mistrů zase o něco silnější,“ podotkl sebevědomě záložník.

Chelsea přes léto zřejmě posílí o další tři nové tváře. To je děsící vyhlídka pro trenéra Manchesteru United Alexe Fergusona, který se se svým týmem jako jediný snažil „modrý stroj“ zastavit. „Příští rok budeme silní. Budeme silní jako minulou sezonu a jako letos, možná i víc,“ věří Cole. „Manchester budil u ostatních klubů vždy velký respekt. Já osobně z nich mám také respekt. Mají jednoho z nejlepších trenérů na světě. Je to prostě velkoklub,“ chválil na adresu klubu z Old Trafford.

Anglický záložník byl letos v nejlepší formě svého života a rozjel mistrovskou párty báječným sólovým zakončením při druhé brance do sítě Edwin van der Sara. Společně s Gallasem a Carvalhem dali výsledku konečnou podobu 3–0. „Měl jsem dobrý rok, to je jasné, ale i loňská sezona pro mě byla úspěšná. Začalo to sice pomalu, ale pak se to jen zlepšovalo. Jsem š?astný z toho, jakou jsem měl formu a těšil jsem se, že jsme dělali radost našim fanouškům.“

O týden dříve měl Joe Cole možnost odvrátit prohru v semifinále poháru na Old Trafford proti Liverpoolu, ale když v posledních minutách zápasu minul branku, Chelsea ztratila šanci zůstat v prestižním poháru a bojovat o double. Cole mimojiné zahájil zápas jen na lavičce. „To je život u velkoklubu jako je Chelsea,“ konstatoval.

“Čtyři hráči z našeho týmu soupeříme o dvě pozice a je opravdu těžké dostat se do základu. Když se nedostanu na plac od začátku je to pro mě impuls, abych se dostal nahoru a tvrdě makal. Nejsem typ hráče, který má z toho, že nehraje špatnou náladu a hned se rozčiluje," objasnil Joe Cole. „Jsem nesmírně š?astný, že jsem dneska, tam kde jsem a že jsem hlavně mistr ligy.“

Komentáře

reklama
K tomuto článku není možné vkládat komentáře.