José dal medaili fanouškům. Pak přiznal, že chtěl odejít

Otevírá vychlazené šampaňské, napije se a slaví. José Mourinho si oslavy titulu náramně vychutnal. Například neváhal vzít svoji medaili a vhodit ji mezi diváky. „Člověk, který ji má, je určitě š?astný,“ směje se José Mourinho.

O utkání toho portugalský trenér moc nenamluvil. Jednoznačné a pohodlné vítězství 3:0 se ani nedá nijak slovy formulovat. „Byli fantastičtí. Výsledek neodpovídá tomu, jak pro nás dnes bylo těžké ten titul získat. Byl to zápas nejlepších týmů v zemi,“ řekl. „Edwin van der Sar dnes nic nechytil, zatímco jejich brankář tam několik zákroků měl,“ doplnil Alex Ferguson.

Titul je doma, vypukly oslavy

„Je to fantastický pocit, neuvěřitelné,“ vzhlíží do nebe José Mourinho. „Je to můj druhý titul s Chelsea a čtvrtý po sobě jdoucí, pokud počítám i Porto,“ chlubil se s úsměvem na tváři jindy chladný zřejmě nejlepší fotbalový stratég na světě.

„Ten titul si určitě zasloužíme, jsme nejlepší tým v zemi,“ hlásá Mourinho, který oslavy prožil natolik, že jeho medaili vlastní již někdo z fanoušků Chelsea. „Proč jsem ji hodil mezi diváky? Byla pro každého, ale osoba, která ji chytla je teď určitě š?astná. Má skvělý suvenýr a pokud ne, tak ji prodá na eBay,“ vtipkuje.

Měl jsem chu? odejít, řekl Mourinho

Po zábavě však Mourinho zvážněl a překvapil všechny přítomné novináře svým dalším šokujícím vyjádřením: „Tohle je pro trenéra ten nejhorší klub na světě. Můžete vyhrávat, ale nebude to stačit. Měl bych teď být nejš?astnějším trenérem na světě, ale nejsem.“

Na tiskovce to jen zašumělo a každý se začal vyptávat. Copak chce José z Chelsea odejít? „Neinterpretujte to tak, že chci odejít. Ale párkrát během sezony jsem měl myšlenky na to, že bych měl zavřít dveře a říct sbohem,“ říká Mourinho.

A v čem tkví problém? „V ekonomické síle klubu,“ tvrdí. „Nemůžu za to, že můj tým utratí o jednu nulu víc než ostatní. S Chelsea se zachází jinak a vždy negativně. A? uděláte cokoli, uznání se nedostaví.“

Komentáře

reklama
K tomuto článku není možné vkládat komentáře.