Abramovič je nejbohatší Rus

Časopis Forbes zveřejnil stovku nejbohatších Rusů. První místo v anketě obsadil majitel londýnské Chelsea Roman Abramovič. Seriózní časopis mimo jiné napsal, že bohatí se stali ještě bohatšími. Jejich majetek se oproti loňsku zvýšil o 100 milionů dolarů.

Všech sto zveřejněných boháčů mají v součtu majetek v hodnotě 248 miliard dolarů, což je v přepočtu zhruba 6 bilionů korun! Tato suma odpovídá více než čtvrtině HDP celé země.

Podle Forbes je nejbohatším Rusem ropný magnát Roman Abramovič, jehož majetek je odhadován na 18,3 miliardy dolarů, což je i přes jeho utrácení oproti loňsku o 3,6 miliardy více. Na druhém místě se mimo jiné umístil šéf ropné firmy Lukoil Vagit Alekperov, který svůj majetek dokázal ztrojnásobit a nyní je jeho majetek odhadován na 12,7 miliard dolarů.

Je známo, že zbohatlíkům vyhlásil válku současný prezident Vladimir Putin, který již dokázal uvěznit Michaila Chodorkovského, kdysi nejbohatšího Ruse. Proto ostatní neváhali a emigrovali do jiných zemích, včetně Romana Abramoviče, jež se ke svému bohatství dostal – stejně jako většina – podivným způsobem po revoluci při privatizaci.

Komentáře

reklama
K tomuto článku není možné vkládat komentáře.