Preview: Blues vs. Reds

Liverpool. Poslední dobou máme na tento tým v důležitých zápasech „štěstí“. Znovu bitva barev, podle některých předčasné finále. Kdo postoupí do finálního finále?

UTKÁNÍ BUDEME SLEDOVAT ON-LINE

FA CUP. Nejstarší fotbalový pohár na Zemi. Pro anglického fotbalistu to asi musí znamenat nejvíce. Jak tradice praví, musíme se přesunout na neutrální půdu. Wembley není dostaveno (a když už, tak je to stadion pro finále), a tak tedy zní v hlavě píseň ze slavného muzikálu:

„Manchester, England, England…“

Ano, nic menšího než Old Trafford a jeho nová místa to není. Liverpool sice přijede ve stejné červené barvě, od místních fanoušků, kterých tam ale moc nepřijde, nebude ale moc vítán. Chelsea nemá na slavný stadion příliš pěkné vzpomínky. Na podzim nás tu Devils připravili o tři body gólem Fletchera, vysloveným „náhoďákem“. Ale pryč od United, hrajeme přece s Reds. Takže vzhůru k nim…

Ty jsme v lize letos dvakrát porazili, v LM jsme neměli to štěstí. Už výše byly připomínány důležité zápasy s tímto úspěšným týmem z města Beatles. Minulý rok jsme na ně krom PL narazili i ve finále Carling Cupu, kde nám výrazně pomohl vlastní gól Gerrarda. Pak semifinále Ligy Mistrů, hráči sami už po losu letošního FA Cupu žertovali, že Liverpool už v semifinále nikdy nechtějí.

Sami Hyypia, obránce Reds se k tomu také vyjádřil: „Chelsea je favoritem, ale jak se říká, pokuď chcete vyhrát, musíte porazit nejlepšího. Jejich forma je sice zpátky, ale taky jsme viděli, že nejsou neporazitelní. A my jsme je dokázali porazit. Věříme si.“

A vzhůru ke zraněným. Takže u nás je ze hry venku Čech. Zotavuje se na příští týden, tedy na utkání s Manchesterem United (zotavuje se i spolukomento­váním, většina z Vás ho ve středu určitě slyšela). Dále bude chybět Michael Essien, trápí ho koleno. Omluven je i Eidur Gudjohnsen, v minulých utkáních podezřele chyběl. Nenastoupí z důvodů nemoci. Na straně druhé se do sestavy vrátí miláček, kapitán a hrdina Steven Gerrard, který dostal speciální odpočinek ještě s Peterem Crouchem. Ten by také mohl vyběhnout na hřiště. Centrované míče na něj Čechovi dělaly velké problémy, uvidíme, jak na tom bude Cudicini. Robbie Fowler nemůže nastoupit, protože na začátku soutěže hrál za Manchester City.

Stadion
Název: Old Trafford
Kapacita: 68,174
Rozhodčí:
Graham Poll

Komentáře

reklama
K tomuto článku není možné vkládat komentáře.