Chelsea si v létě zahraje proti all-stars tým USA

Chelsea v létě – v srpnu znovu odjede do USA, aby zde odehrála některé ze svých přípravných zápasů. Tento rok bude hrát mimo jiné i zápas proti all-stars týmu United States Major League Soccer (MLS).

Zápas Chelsea s all-stars týmem se odehraje 5. srpna v Chicagu a je důležitou součástí programu MLS. Zápas bude také jeden z předsezónních přípravných zápasů Chelsea na sezónu 2006/07.

„Jsem velmi š?astný že se vrátíme zpět do Spojených států. Tento rok to bude už třetí přípravná sezóna v USA a podle mě je to ideální příprava,“ řekl José Mourinho.

„Tentokrát budeme hrát těžký zápas proti nejlepším hráčům MLS. Minulý rok jsme hráli proti DC United a byl jsem ohromen standardem hráčů v Americe.“

„Také bude skvělé jet poprvé do Chicaga. Američtí fanoušci velmi vítají a rádi se učí něco o anglickém a evropském fotbale. A nezapomínejme Chicago má také svoji slavnou sportovní minulost – všichni přece známe Chicago Bulls a Michaela Jordana," dodal José.

Zápas se bude hrát na zbrusu novém fotbalovém stadionu v Bridgeview, Illinois na předměstí Chicaga.

Za all-stars tým MLS si zahrají i někteří nám známí hráči – např. Francouzský reprezentant Youri Djorkaeff, který nyní hraje za Rad Bull New York, americký mladý talent Freddy Adu, který hrál proti Chelsea již minulý rok. Dále určitě budou hrát američtí reprezentanti jako London Donovan nebo Cobi Jones.

Paul Smith, vedoucí obchodních nabídek Chelsea, se dnes zúčastnil tiskové konference na stadionu a setkal se zde s komisařem MLS Donem Garberem, Chicago Fire prezidentem Johnem Guppy a viceprezidentem sportovního marketingu a médií Johnem Gallowayem.

„Je to čest být pozván hrát proti all-star týmu MLS. Naše účast je tak potvrzením naší budoucí dlouhodobé spolupráce se Spojenými státy. Jako žádný jiný tým budeme investovat do amerického fotbalu od shora až dolů. Zápasy jako tento s nejlepšími hráči US jsou tedy ukázkou toho, co americký fotbal může nabídnout," řekl Smith.

Díky podobným zápasům si sponzoři budou moci lépe udělat přehled a bude tak lehčí začít s naším programem na vybudování jedinečné vzájemné výchově mladých talentů a předávání si zkušeností. Zápas je také částí k vybudování vedoucího postavení Chelsea jako evropského týmu. Celý tento program by měl v závěru pomoci nejen Chelsea a Premier League v US, ale i americkému fotbalu.

Komentáře

reklama
K tomuto článku není možné vkládat komentáře.