Vydřený titul je téměř doma

Pomalu se blíží konec sezony a my začínáme otevírat šampaňské. Chelsea sice chybí k definitivnímu stvrzení bod, ale je téměř jasné, že se nám korunovace nevyhne. Podle mého názoru a expertů na anglickou ligu pro Chelsea letošní sezona byla nesmírně těžká a její dres se v cestě za titulem hodně propotil.

Názor
chelseafc.cz

Antipatie fanoušků ostatních klubů vzrostly. Jak by ne, když Chelsea obhájila loňský titul. Objevují se tu však názory, že titul je koupený atd. V počátku musím říci, že nereaguji – promiňte mi – na mentálně slabší jedince, kteří se zmůžou pouze na vulgární nadávky. Reaguji na fanoušky, kteří se snaží vyjádřit svůj názor.

Bohužel lidská rasa jako taková má jednu špatnou vlastnost – závist. Někdo nemůže unést, že ruský majitel Roman Abramovič svými penězi pomohl Chelsea z obrovských dluhů a zachránil ji před bankrotem. Navíc si pak ropný magnát do svého klubu pořídil světová esa, kteří bojují v modrém dresu o nejvyšší příčky, což jindy nebývalo. Tvrzení, že nikdo nic nemůže závidět, absolutně neberu. Jen blázen by nechtěl mít ve svém milovaném týmu nejlepší fotbalisty na světě a mladého úspěšného trenéra.

Nikdo z antifanoušků to nemůže unést. Každý nám proto předvídá budoucnost, že dopadneme jako Real Madrid. Jenže nejsem to jen já, kdo tvrdí, že vybrané milionové posily nejsou pouze hvězdy pro reklamu. José Mourinho velmi pečlivě vybral fotbalisty, kteří na sobě chtějí pracovat a odvést v každém utkání maximum. Teď se můžu odvolat na slova zřejmě dvou největších specialistů na anglickou ligu Jakuba Otavu a Tomáše Radotínského, kteří tvrdí, že fotbalisté Chelsea hrají způsobem všichni za jednoho – jeden za všechny. Také Petr Čech si své angažmá v londýnském klubu několikrát náramně pochvaloval. Vztahy mezi hráči jsou na výborné úrovni, což je základ pro každý opravdový tým.

Co z toho vyplývá? Peníze nejsou všechno, Chelsea nevyhrává jen díky finančním prostředkům Romana Abramoviče. Kdyby fotbalisté The Blues neměli snahu či vůli, skončila by Chelsea velmi, velmi špatně… A bez důkazové tvrzení, že si Abramovič pomohl korupcí? Je to směšné a zábavné.

Komentáře

reklama
K tomuto článku není možné vkládat komentáře.