Prý přijdou tři noví hráči

V létě přijdou do Chelsea tři posily. Na oplátku by měli tři fotbalisté odejít. Kolotoč spekulací roztočil José Mourinho: „Vyměníme tři fotbalisty. Odejdou ti, co jsou v klubu neš?astní a chtějí víc hrát.“

„Nebo odejdou ti, který nechceme my a nemají klubu co nabídnout. Jinak máme dobrý kádr, hráče v dobrém věku. Nikdo nekončí svou kariéru. Nejstarší hráč je třiatřicetiletý Claude Makelele,“ řekl.

Chelsea tak přivede jednoho hráče na každý post – obránce, záložníka a útočníka. V případě Michaela Ballacka není co řešit. Jednání potvrdily obě strany jak Ballack, tak Chelsea. Nikdo jiný o německého reprezentanta v tuto chvíli nestojí, nebo? nabídce The Blues nikdo nemůže konkurovat. Údajně bude v Chelsea pobírat přes 120 tisíc týdně. „Přemýšlím o sobě a vím, co chci. V mých devětadvaceti letech je to poslední šance na přestup do zahraničí. Chelsea je špičkový klub, který je hodně silný v Anglii a hraje velmi, velmi dobře i v mezinárodních soutěžích,“ řekl Michael Ballack.

V posledních dnech se mluví také o Simao Sabrosovi, hráči Benfiky Lisabon. Podle informací anglických médií chce Chelsea nejprve dovršit jednání s Ballackem, a poté se zaměří právě na Simaa. Pro portugalského fotbalistu hovoří také fakt, že je krajanem Josého Mourinha. Trenér Chelsea je také Simaovým velkým fanouškem.

Zčista jasna se objevily zprávy o klauzuli, kterou má Ashley Cole ve smlouvě s Arsenalem. Prý kdo nabídne 16 milionů liber, získá anglického reprezentanta. Chelsea dokonce už jednou s Colem tajně jednala, z čehož poté vznikl velký a známý problém. Bude s ním Mourinho jednat znovu? „Ne, ne, ne. Máme del Horna. Máme Wayna Bridge. Je tu také William Gallas, i když pro něj je lepší pozice středního obránce, ale v naléhavosti může hrát nalevo i on. Opravdu se o Ashleyho nezajímáme,“ řekl Mourinho. Kdo by měl být tedy tím vyvoleným do obrany? Již několikrát padalo jméno mladíka Vicente Kompanyho.

José Mourinho sice mluví o Williamu Gallasovi, jenže je to právě on, kdo by měl jako první Chelsea opustit. Přidat by se k němu měl Hernán Crespo, o nějž se zajímají oba milánské kluby AC a Inter. Vyloučit odchod se nedá ani u Geremiho a Wrighta-Phillipse. Poslední kapkou je zájem Alexe Fergusona o Joe Cola.

Komentáře

reklama
K tomuto článku není možné vkládat komentáře.