Nic nebrání v cestě: Ballack jde do Chelsea

Michael Ballack v posledních dnech několikrát jednal se zástupci Chelsea o přestupu. Sešel se dokonce s manažerem Josém Mourinhem a poté oznámil, že je „modrou“ nabídkou nesmírně nadšen.

Kapitán německé reprezentace prý dlouho rozmýšlel, zda nakonec Bayern Mnichov opustí. Rozhodl se, že ano. Ozvaly se mu hned tři kluby. Zatímco zájem Realu Madrid po nástupu nového prezidenta vyhasl, Inter Milán nemohl splnit Michaelovo finanční požadavky. Ve hře tak zůstala pouze londýnská Chelsea.

Ballack dokonce přiznal, že se svým agentem Michaelem Beckerem musí už jen doladit podmínky smlouvy. „Nic ještě není rozhodnuto a nic není podepsáno, ale mám vážná jednání s Chelsea,“ potvrdil dosavadní fotbalista Bayernu Mnichov, který se už stačil sejít s Josém Mourinhem. „Hovořili jsme spolu,“ přiznal Ballack.

„A můžete si být jisti, že jsem měl z našeho rozhovoru dobrý pocit. Přemýšlím o sobě a vím, co chci. V mých devětadvaceti letech je to poslední šance na přestup do zahraničí. Chelsea je špičkový klub, který je hodně silný v Anglii a hraje velmi, velmi dobře i v mezinárodních soutěžích.“

Obchodní šéf Bayernu Uli Hoeness nedávno prohlásil, že Ballackovi šlo vždy pouze o peníze. Nyní to samotný hráč vyvrátil. „Nemusíte přestupovat jen kvůli penězům. Je to skvělé vydělávat takové peníze jako profesionální hráč, ale pokud vám kariéra ve vaší profesi uniká pod rukama, peníze nic neznamenají. Jediná věc, která je důležitá, je sport,“ dodal razantně Michael Ballack.

Je tedy jasné, že samotnému přestupu už nic nestojí v cestě. Klub i fotbalista našli velmi rychle společnou řeč. „Vedeme seriózní jednání,“ mlží výkonný ředitel Peter Kenyon. Přitom je logicky jasné, že právě Ballack bude naší první letní posilou. „Michael je velký a vyjímečný hráč. Myslím si, že spolu vedeme dobrá a seriózní jednání, která opět o stupeň pokročila. Jsem tím potěšen,“ dodal Kenyon.

Komentáře

reklama
K tomuto článku není možné vkládat komentáře.