Chci odejít z Chelsea, hlásí Kakuta

Tolik tahanic se kvůli ohromnému francouzskému talentu vedlo… Přitom se dnes ukazuje, že Chelsea ta námaha za výsledek ani nestála. Internacionál do jedenadvaceti let prohlásil, že jeho definitivním rozhodnutím je ze Stamford Bridge odejít.

21letý Kakuta se k Chelsea připojil v roce 2007. Dlouhou dobu se s Blues jeho bývalý klub přel, že jim ho „ukradli“ a do všeho nakonec zasahovala i FIFA. Ta zakázala Chelsea na určitou dobu aktivitu na přestupovém trhu. Nakonec ovšem modří svůj tah s Kakutou obhájili u sportovní arbitráže CAS a byli tak očištěni. 

Výsledek ale za všechnu tu námahu nestál, Kakuta se nikdy pevně neprosadil do základní sestavy a prošel si třemi hostovačkami. Nejprve zkoušel prorazit na Ostrovech ve Fulhamu, následně jej vedení s nadějí, že se předvede podobně jako Daniel Sturridge, poslalo do Boltonu za Owenem Coylem a když nevyšlo ani to, přišlo na řadu hostování v rodné zemi. 

Tam už Kakuta našel svou dávnou formu a do Londýna se vrátil se sebevědomými slovy, „že buď bude hrát, nebo odejde“. Tehdy mu Michael Emenalo coby sportovní ředitel řekl, že záleží pouze na trenérově úsudku. Dnešním dnem se každopádně okolo mladého záložníka všechno vyjasnilo. Rozhodl se, že angažmá na Stamford Bridge jednou provždy uzavře. 

„Procházím si důležitým obdobím kariéry a bude pro mě lepší klub opustit a najít si tým, kde budu moct hrát pravidelně,“ prohlásil Kakuta. „Michael Emenalo mi v červenci řekl, že bude záležet na trenérově volbě. Počkal jsem tedy, abych viděl, jak se bude vše vyvíjet v přípravě. Teď už je ale mé rozhodnutí definitivní. A myslím, že by víc hráčů mělo klub opustit.“

Mluví se o tom, že by Kakuta mohl být součástí koupě Césara Azpilicuety z Marseille. To mladý záložník vítá. „Věřím, že Ligue One pro mě bude dobrá, bude to skvělé angažmá. Mým hlavním cílem je hrát a ukončit sezónu s alespoň dvaceti pěti odehranými zápasy. A Marseille je klub, který mám rád. Ve Francii jsou jedním ze tří mnou nejvíce obdivovaných týmů spolu s Lyonem a Lille,“ uvedl odcházející Kakuta. 

118 komentářů

Zapojit se do diskuze

Pouze přihlášení uživatelé mohou přidávat nové komentáře.

Přihlašte se, anebo využijte jednu z nabízených metod pro založení uživatelského účtu.

Po kliknutí vám bude načtena neinteraktivní verze komentářů

V této verzi nedochází k automatickému zobrazování nových komentářů či informací o hodnocení ostatních uživatelů.

Doporučujeme povolit Javascript a používat interaktivní výpis.

Pokud se načtení nezdaří, tak stránku obnovte nebo pokračujte na neinteraktivní verzi.

Pouze přihlášení uživatelé mohou přidávat nové komentáře.

Přihlašte se, anebo využijte jednu z nabízených metod pro založení uživatelského účtu.

Celkem 118 komentářů