José Jarošíka nechce, půjde do Dortmundu?

Jiří Jarošík se do Chelsea nevrátí, to je nyní na sto procent jisté. Český reprezentační záložník má však spoustu nabídek. Vedle Birminghamu projevily zájem také bundesligová Borussia Dortmund, ruský Zenit Petrohrad a španělská Osasuna Pamplona.

Nejprve se zdálo, že Jirka zůstane v Birminghamu, pokud nesestoupí z Premier League. „Pokud se udrží, jsme připraveni jednat o přestupu. Navíc trenér Steve Bruce je pro, aby Jirka v týmu zůstal,“ řekl nedávno pro BBC hráčův agent Viktor Kolář.

Po pár dnech však propukly zvěsti, že se o Jarošíka zajímá Dortmund, což potvrdil také Tomáš Rosický. „Něco na tom bude, ptali se mě na něj,“ napsal ve svém deníku na efotbal.cz. Samotní zástupci německého klubu se zájmem netají. „Je to zajímavý hráč, podobný typ jako Tim Borowski,“ prohlásil manažer Borussie Michael Zorc. Zatím však k žádným jednáním nedošlo, jak potvrdil další Jarošíkův agent Pavel Zíka: „Celou záležitost po dohodě hodláme řešit až po skončení sezony, nejdéle do zahájení mistrovství světa ale chceme mít jasno.“

Bývalého záložníka Sparty a CSKA Moskva by však nechtěly získat jen tyto dva kluby. Na Jarošíka se již vyptávali ve Španělsku, konkrétně klub Osasuna Pamplona, která je na Pyrenejském poloostrově překvapením sezony. Zájem několikrát potvrdil také Vlastimil Petržela, trenér ruského Zenitu Petohrad.

„Máme mnoho nabídek pro Jiřího, jedna je z Německa, další pak z Anglie, Španělska a Ruska,“ mlží zástupce českého fotbalisty Viktor Kolář.

Kam Jarošík nakonec zamíří? O jeho přestupu vás budeme určitě informovat.

Komentáře

reklama
K tomuto článku není možné vkládat komentáře.