Benfica 0-1 Chelsea

Chelsea vyhrála utkání vlastním gólem, ale čisté konto udržela zásluhou skvělých zákroků Petra Čech v prvním poločase a Carla Cudiciniho v poločase druhém.

Hernán Crespo a Claude Makelele nastoupili do druhého poločasu. Před úvodním hvizdem převzal Simao trofej portugalského mistra. A týmy společně s diváky uctili oběti Londýnského útoku minutou ticha.

Chelsea nastoupila do zápasu v rozestavění 4–3–3.

Sestava: Čech- Ferreira, Johnson, Gallas, Del Horno- Tiago, Jarošík, Lampard ©- J Cole, C Cole, Robben.

Blízko první branky v prvním poločase byl Nuno Gomes, který branku ohrozil hlavou po přímem kopu, ale Čech byl na místě. O minutu později viděl Gomes žlutou kartu za faul na Johnsona.

Osm minut před koncem poločasu nebezpečně vystřelil Simao, ale Čechův zákrok byl ještě lepší. Jak to Čech vyrazil to je záhada… nebo spíš zázrak.

Chelsea se dostala do vedení ve 43. minutě, kdy Ricardo Rocha umístil svou hlavičku do vlastní brány.

V nastaveném času zaútočil ještě Arjen Robben, ale brankář Quim, byl na svém místě.

Do druhého poločasu nastoupila Chelsea v sestavě: Cudicini- Johnson, Gallas, Terry ©, Del Horno- Gudjohnsen, Makelele, Lampard- Duff, Crespo, Robben.

V prvním minutě přihrál Lampard Crespovi, který se dostal s míčem do pokutového území, kde ho nataženou rukou zablokoval Nuno Assis, rozhodčí ale penaltu nezapískal.

Nejlepší akci Chelsea v zápasu rozjel Duff, který skvěle zpracoval centr Gallase a přenesl míč na pravou stranu Glenu Johnsovi, který centrem našel Gudjohnsona, kterému stačilo pouze usměrnit míč, ale ten v síti neskončil.

V 57. minutě nahradil Robbena Elmer a místo Lamparda přišel na hřiště Nuno Morais. Gudjohnson se posunul ze zálohy do předu a Chelsea pokračovala v rozestavění 4–2–3–1.

Chelsea mohla podruhé skórovat po centru del Horna, kdy se k míči opět dostal Gudjohnson, který však nezamířil přesně. Míč před ním o kousek minul Elmer a také Crespo.

V nastaveném času vystřelila Chelsea poprvé v druhém poločasu na bránu, kdy Duffovu střelu Moreira jednou rukou vyrazil.

Utkání skončilo vítězstvím Chelsea 1–0.

Komentáře

reklama
K tomuto článku není možné vkládat komentáře.