Drogba neš?astný, Mourinho se ho zastal

Didier Drogba, který byl po posledním utkání kritizován i svými spoluhráči, je neš?astný z obvinění, které se sneslo na jeho hlavu. Mourinha to nechalo klidným a dokonce se jej zastal, což učinil i Arsene Wenger z Arsenalu.

Anglický tisk a dokonce spoluhráči obvinili Drogbu, že se snaží až moc simulovat a že svou poslední branku proti Manchesteru City vstřelil poté, co si míč zpracoval rukou(viz zde).

„Neznám důvod, proč jsem kritizovaný,“ začal svou obhajobu Drogba, „rozumím, když jsou neš?astní po špatné zápasu, ale toto. Vždycky když hraji, tak se pro tým snažím odvést to nejlepší a ke svému klubu mám úctu.“

„Ano, hrál jsem rukou, ale to je část hry. Když rozhodčí vidí ruku, tak to má zapískat,“ dodal Drogba.

Hráče podpořil dokonce i Arsen Wenger: „Právě teď je Drogba v hledáčku kritiků, ale s nesprávných důvodů. Celkově jeho postoj mám rád, protože v podstavě není nefér hráčem. Možná se mýlil a zahrál rukou, ale nemyslím, že by se teď měli opřít pouze do něj,“ míní francouzský stratég.

Drogby, kterého si do Chelsea sám přivedl, se zastal i manager The Blues José Mourinho. Hlavně chtěl očistit svého svěřence z obvinění, že simuluje. Mediím se především nezdál souboj Drogba Dunne, po jehož zákroku se Didier skácel k zemi a držel se za hlavu. „Byla to velká věc,“ začal Mourinho, „velmi silně jej udeřil prstem do oka, které potom bylo plné krve. Samozřejmě neoslepl, ale něco to naznačuje. Rozhodčí to posoudil jako nehodu a já to přijímám.“

„Je to hráč, který nedostane to, co si zaslouží. Drogba je bojovník. Jsem s ním š?astný a všichni jsme rádi, že máme takového profesionála. Jeho týmová práce je úžasná,“ dodal Mourinho k obhajobě svého útočníka.

Strýc Didiera Drogba dokonce pohrozil, že by reprezentant Pobřeží Slonoviny mohl Stamford Bridge opustit. „Didier může odejít, jestli bude pokračovat pískání vlastních fanoušků. Cítí se teď velmi osamělý,“ řekl Michel Goba, který hned v rozhovoru pokračoval.

„Prostě nedokáže pochopit, jak může být zvolen nejlepším mužem utkání a přitom na něj vlastní fanoušci pískají. Je z toho velmi zklamaný. Nepřekvapí mě, když odejde jinam,“ dodal přesvědčivě.

Komentáře

reklama
K tomuto článku není možné vkládat komentáře.