Chelsea 2:0 Manchester City

Tři minuty – tři body. Co více dodat? Didier Drogba nám svým nenapodobitelným způsobem vystřílel další důležité vítězství.

Drogba i Gudjohnsen mohli skóre otevřít daleko dříve. Jejich střelecké pokusy však byli neúspěšné. Na první gól jsme si museli počkat až do třicáté minuty.

Prsty v tom měli oba dva výše zmiňovaní. Eidur poslal přihrávku Drogbovi, ten doběhl k šestnáctce, u jejího okraje kličkou zneškodnil Sommeila a pak prostřelil brankáře Jamese. Ano, Drogbova levačka dobyla svět. Nebo alespoň srdce Josého Mourinha. Crespo pln nostalgie koukal na lavičce…

Další tutovka na sebe nechala čekat přesně tři minuty…

Chelsea zahrávala rohový kop, po hlavičce terryho, kterou vykryl James, ze skrumáže odkopl míč bránicí hráč ale pouze k našemu hráči. Ten poslal centr zpátky k brance, míč zpracoval náš útočník a nemilosrdně skóroval podruhé. Drogba si dnes na účet připsal dva góly, měl však našlápnuto i k hattricku.

Po prvním góle si běžel stěžovat k hlavnímu Sylvain Distin. Vyfasoval žlutou. Po skončení prvního poločasu si nemohl pomoct a ještě zaběhl za Robem Stylesem. Ten už toho měl plné zuby a jeho gesto bylo jasné- druhá žlutá a Sylvain už na druhý poločas nemusel chodit.

Začal druhý poločas a Chelsea se znovu tlačila do šancí. Byl tu Gudjohnsen, kterého vychytal James. Byl tu Del Horno, který se netrefil. Blues z Londýna měli územní převahu, držení lopty bylo jasné- 62% : 38%.

Hosté se však bili statečně. Na hlavičku si vyskočil Riera, Čech ale ránu z devíti metrů chytil. Na posledních dvacet minut si zahrál i Shaun Wright-Phillips. Pozdrav Jamesovi poslal, byl ale spíše přátelský, a tak z toho nic nebylo.

Domácí kontrolovali s přehledem situaci, další gól chtěli přidat jak Drogba tak Crespo. Párkrát si vystřelil i Michael Essien, který střídal v druhém poločase Damiena Duffa. Sluší se vypíchnout, že v prvním poločase se velice ofenzivně snažil i Ricardo Carvalho.

Chelsea tedy nedovolila další faux pas po minulém kole a suverénně ukázala, kdo že je králem v Premier League.

Chelsea 2:0 Manchester City
Stamford Bridge(42 321 di­váků)
Branky: Didier Drogba

Chelsea: Cech – Ferreira, Carvalho, Terry©, del Horno – Lampard, Makelele, Gudjohnsen(56­. Crespo)- Cole(72. Wright-Phillips), Drogba, Duff(52. Essien)

Manchester City: James – Mills(83. Mills), Sommeil(45. Riera), Dunne, Distin©, Thatcher – Flood, Richards, Musampa – Ireland (73. Croft) – Vassell

Komentáře

reklama
K tomuto článku není možné vkládat komentáře.