FA CUP: CHELSEA 1 - 0 NEWCASTLE

Budíček! Modrý kolotoč se znovu roztáčí, po včerejšku řekněme spíše modrá palírna. Oscar Wilde promine, ale včera jsme přesně viděli, jak je důležité míti Johna Terryho!

UTKÁNÍ JSME SLEDOVALI ON-LINE

Hráči nastoupili a fanoušci Newcastlu už byli do půl těla. Blues hned začali tlačit, Mourinho hráčům naordinoval tlak ze začátku a ti jeho úkol plnili. Už ve čtvrté minutě po rohovém kopu skóroval nohou kdo jiný než John Terry. Následovalo objímání a Mourinhovo vítězné gesto, to večer teprve začínal…

Pár minut poté šli hosté do brejku a na poslední chvíli zachraňoval John Terry. A další šance Strak! Del Hornovi unikl jeden hráč a nacentroval do 16ky. Před Cudicinim akrobatickým způsobem hlavičkoval Terry. Král večera byl jasný….

Kdybychom udělali hitparádu, kdo utkání nezvládl, na prvním místě by suverénně kraloval rozhodčí Steve Bennett. Dost často si počínal jako cizinec z Tatooine. Mezi jeho prvotní hříchy se dá počítat faul Del Horna. Asier sklouzl přímo před naší šestnáctkou a dost nepěkně srazil jednoho hráče. Bennett pouze pískl faul a Newcastle si stavěl přímý volný kop. Tohle jistě na kartu bylo, později večer soudce ukázal, že na Španěla si asi potrpí.

Hned po standardce hostů, která šla těsně vedle, se Blues vydali do protiútoku a Gudjohnsen z otočky branku přestřelil. V tu chvíli už to byla nějaká druhá třetí rána, kterou hráči z dobré pozice nebyli schopni dostat do branky. A taky nebyla poslední…

Koncem prvního poločasu se už náš výkon jen zhoršoval. Ve 43. minutě předvedl divadlo Del Horno a Bennett mu na to skočil. Parker vyběhl doleva ke Španělovi, který měl míč. Přišla stahovačka, Asier nadskočil (to ho naučil Messi) a začal se válet po zemi. Pravdou je, že Scott Parker se ho ani nedotkl. Kopali jsem standardní situaci a do šance se dral Carvalho, ale bohužel přestřelil.

Mourinho už byl z posledních minut dost na nervy. Televizní záběry nám ukázali, jak v agónii poskakoval a mlátil se vzteky do stehen, pak zaběhl zpátky na lavičku a vzteky kopnul do sedadla, poté si sednul. Robert Huth sedící za ním dělal, že tam není a Shaun Wright-Phillips si začal více stahovat čepici do čela. Čech se pro jistotu odvrátil na druhou stranu k Essienovi.

Do druhého poločasu už jsme nastoupili zase aktivnější a teprve začínala naše „spalovačka“. Nemá cenu vyjmenovávat všechny šance, protože Blues z nich stejně nedokázali dát gól. Hlavní nebezpečí pramenilo ze standardních situací. Nebo po rychlém přechodu do protiútoku. Byli tam Drogba, Cole, Gudjohnsen, Del Horno, další hlavička Terryho… Výsledek žádný…

V 58. minutě se zase vyznamenal Bennett. Cole chtěl oblafnout dva hráče, načež skončil na zemi a míč měl mezi tělem a rukou, převalil se na polobok a hráči Newcastleu okopávali Joea jako mrtvého psa. Po dlouhém dohadování, do kterého se samozřejmě zapojil Drogba, soudce rozdal žluté karty. (Drogba ji dostal posléze). Zahrávali jsme přímý volný kop, Terry byl neustále obskakován a hostující obránce si vysloužil žlutou kartu. John jen kroutil hlavou a po chvíli následovala malá rozmluva mezi kapitány a rozhodčím.

Pak přišla další šance Eidura a jiných hráčů a zápas se za vysokého tempa řítil do konce. Střídalo se na obou stranách. Jako bonbónek na dortu ve tvaru rakve si přidal Bennett červenou pro Elliota, poté co zfauloval Wrighta-Phillipse. Ten se ale poroučel na zem velice rychle a pro faul si šel.

Po dlouhém nastavení asi pěti minut zápas skončil a my po vítězství 1:0 postupujeme do semifinále. Dále postupuje i West Ham a Liverpool, který rozstřílel svého soupeře 7:0. Dalšího semifinalistu budeme znát po duelu dvou klubů, které na nás umí. Dnes večer hraje Charlton proti Middlesbrough.

CHELSEA – NEWCASTLE 1:0 (1:0)
Branka: 4. Terry.

Sestava CFC: Cudicini – Geremi, Carvalho, Terry, del Horno – Lampard, Makelele, Gudjohnsen(77­. Crespo) – J.Cole(77. Essien), Duff(68. SWP) – Drogba.

Komentáře

reklama
K tomuto článku není možné vkládat komentáře.