Preview: Chelsea vs. Newcastle

Ve středu nás čeká další důležité utkání. S pravidlem: „Nedáš? Vypadneš!“ na jazyku a na kopačkách bude chtít Newcastle znovu vyřadit CFC jako v minulém roce. Bude na ně stačit modrá bojová síla?

V našem kádru není nikdo zraněn. Avšak přesto nemůžeme říct, že Mourinho má k dispozici všechny hráče. Robben a Gallas se budou moci jistojistě podívat na utkání z tribuny nebo doma v teplákách.

Straky během sezóny vystřídali trenéra, protože Souness nevyhovoval požadavkům. Pravdou je, že Newcastle nenaplnil předsezónová očekávání. Pruhovaní hrdě vykřikovali, že chtějí do Ligy Mistrů. Pomoct jim měla superhvězda Realu Madrid, anglický reprezentační útočník Michael Owen.

Owen však nenašel jak týmového kolegu se stejnou duší tak zdravotní štěstí. Zlomil si prst u nohy a musel na operaci. Veterán Alan Shearer hraje i pomáhá koučovi, v zápase proti Manchesteru United však nefungovalo ani jedno. Pokud Straky nemají svůj den, jejich soupeř si s nimi může dělat cokoli. Sluší se připomenout, že Scott Parker, který přišel ke Strakám od nás, nastupuje pravidelně.

Teď se ale jedná o něco úplně jiného. FA Cup měl vždy pro hráče zvláštní význam a ti budou co nejvíce motivováni. Není divu, postoupit dál může jen jeden tým. Toho si je vědom i náš Afričan Michael Essien: „Bylo by úžasné mít tenhle double. Myslím FA Cup a vítězství v Premier League. Zároveň by pro fanoušky znamenalo hodně, kdybychom jim ukázali, že na to máme.“

„Zdá se, že neúspěch v Lize Mistrů Mourinha hodně irituje. Samozřejmě, teď se se svými hráči nejvíce koncentruje na FA CUp,“ prohlásil trenér Newcastleu Roeder. „Fulham ale dokázal, že nejsou neporazitelní. Ale je to pořád ten tým, co nahání hrůzu a k vyřazování z LM si vybírá takové giganty jako je FC Barcelona. Je jen na nás a našich hráčích, zda si budeme věřit, že můžeme uhrát nějaký výsledek.“

Stadion
Název: Stamford Bridge
Kapacita: 42, 200
Sestavy

Chelsea (from):Cech, Cudicini, Ferreira, Johnson, Terry, Huth, Carvalho, Del Horno, Makelele, Lampard, Essien, Geremi, Maniche, Gudjohnsen, J Cole, Duff, Wright-Phillips, Drogba, Crespo.

Rozhodčí:
Steve Bennett

Komentáře

reklama
K tomuto článku není možné vkládat komentáře.