FULHAM 1 - 0 CHELSEA

Za sedmero horami a sedmero řekami leží jedna chaloupka. Není to obyčejná chaloupka. Jmenuje se Craven Cottage. Každý víkend tady milá sudička rozděluje body. Dnes zde pobíhalo 11 trpaslíků v bílém a 11 v modrém. Modří předvedli hrozivý výkon a po zásluze od fotbalové víly nedostali ani bod.

UTKÁNÍ JSME SLEDOVALI ON-LINE

Aby Blues překonali stobodovou hranici, potřebovali dnes vyhrát. Sestava byla podobná té minulé, na lavičce se akorát prohodili Del Horno s Carvalhem. Chelsea byla jasným favoritem, však předvedla počáteční hru podobnou Blšanům a domácí ji po právu ztrestali!

Výrazné byly chyby ve středu hřiště. Chelsea ztrácela míče a Cottagers tak mohli snadno založit protiútok. Obzvláště Michael Essien se někdy potácel hřištěm jako po dlouhém flámu. Trpasličí duo SWP – Cole nebylo skoro vůbec vidět a Argentinec za svoji nečinnost ani nemohl.

Trest přišel vcelku brzo, o to horší pro nás, že jsme ho nedokázali zvrátit. Jeden z bílých poslal centr do naší šestnáctky, míč proskákal okolo Hutha až k Ferreirovi, který tu byl pozdě a kapitán Boa Morte prostřelil Čecha. Ten jen stál a koukal. Nic jiného taky dělat nemohl. Hlavní chyba nebyla (ikdyž samozřejmě také) v mírné laxnosti Hutha a Terryho, ale v tom, že se ten míč vůbec dostal k centrujícímu hráči! Takže prohráváme, ale stále máme sedmdesát minut na změnu.

Mourinho spokojen nebyl. Ihned poslal rozcvičit Drogbu s Duffem, kteří hned Colea a Shauna vystřídali. Příchod Damiena byl oživením, ve třicáté minutě se dostal do naší první šance, ale domácí brankář ho neuvěřitelně vychytal. První poločas jsme dohráli stylem: „Zle, matičko, zle!“ Pochválit můžeme Petra Čecha, který podržel tým, když vychytal v 36. minutě Johna.

Na začátku druhého poločasu odešel Robert Huth a nahradil ho Ricardo Carvalho, takže nás čeká přinejmenším 45 minut bez střídání. Chelsea chtěla tlačit, ale hráči sami nevěřili tomu, že něco takového dokáží. Až ke konci jim došlo, že jestli něco neudělají, bude v šatně děsně. První šel na steč Drogba, zpracoval, brankář nepochopitelně vyběhl a Didier kolem něho poslal míč do brány.

Didier se raduje, domácí protestují. Ukazují ruku. Rozhodčí Dean se běží poradit s asistentem, ten to signalizuje jasně – RUKA! Mourinho vypadá, že asi dostane infarkt. Takže utkání běží dál a stále prohráváme. Krásný byl finiš v podobě někola rohů za sebou. Těch jsme dohromady měli 14 nebo 15. Co z toho? Jedna zblokovaná rána Crespa a pak hlavička Johna Terryho, kterou ale Crossley vyškrábl.

Konec byl hodně o nervy. Nastavili se čtyři minuty. Už běžela třetí a na naší půlce se u čáry přetahovali o míč na zemi Duff a dva hráči Fulhamu. Střídající Islanďan Helguson (ano, zdá se, že Eidur není jediný hráč z Islandu) naprosto bezdůvodně okopával Damiena, až přiletěl rozhorčený Gallas a rázně kopnul do míče (a pravděpodobně nakopl i Helgusona). Začala „menší“ pouliční šarvátka.

Přiběhl Carvalho, který si jako obvykle myslel, že to urovná, ale jako vždy se stal opak. Vypadalo to jako hokejová šarvátka, když jsou Heatley a Smyth v plné síle. Dean vytahoval karty. Vytasil jednu na Williama Gallase a ta měla červenou barvu. Francouz si však neodpustil podání pravice a když odcházel ze hřiště, ukazoval palce dolů na místní fanoušky. Je jisté, že to FA jen tak nenechá, a tak bude mít Del Horno zas jednou práci.

Žlutou dostal i Makelele za diskutování. Zajímavé, že Helguson nedostal nic. To byl konec utkání. John Terry si ještě běžel něco s Deanem vyříkat a kamarádi Coleman a Mourinho se tradičně objali. Pohled našeho trenéra, když odcházel do šatny spíš vypadal, jakoby nejradši vzal kulomet a hráčům názorně předvedl, co se s tou věcí dá dělat.

Fulham neporazil Chelsea, ta se zničila sama. Působila i vyčerpaným dojmem. Ve středu nás čeká další důležité utkání. Je to další kolo FA Cupu s Newcastlem.

FULHAM – CHELSEA 1:0 (1:0)
Branka: 17. Boa Morte.

ŽK: 29. Huth, 57. Carvalho, 60. Drogba, 90. Makelele – 53. Brown.

ČK: 90. Gallas.

Sestava CFC: Čech – Ferreira, Huth(45. Carvalho), Terry, Gallas – Lampard, Makelele, Essien – J.Cole(26. Drogba), SWP(26. Duff) – Crespo.

Komentáře

reklama
K tomuto článku není možné vkládat komentáře.