Robson varuje Mourinha

Legendární trenér Sir Bobby Robson kritizuje Josého Mourinha za jeho aroganci a nadřazenost. Upozorňuje ho také, aby se konečně vyvaroval kontroverzních incidentů, které ukazují Chelsea ve špatném světle. Didier Drogba naopak oponuje, že José Mourinho je vynikající manažer.

„Chelsea toho ještě musí hodně dokázat a má před sebou těžký úkol – aby mohla soupeřit s Realem Madrid a Manchesterem United. Musí si získat přátelství fanoušků a také vyhrát více trofejí,“ načal rozhovor legendární trenér Sir Bobby Robson.

Robson si myslí, že pokud si Chelsea chce získat fotbalové fanoušky a nechce, aby ji všichni nenáviděli, měl by se Mourinho začít chovat méně arogantně a také by měl někdy uznat své chyby, protože pokud budou Chelsea všichni – až na její fanoušky – nenávidět, nikdy se z ní nestane takový klub jakým je např. Real anebo Manchester United.

Robson proto vyzval Mourinha, aby si vzal příklad z Wayna Rooneyho a omluvil se za to, jak se v minulém zápase proti WBA zachoval k rozhodčímu poté, co v 61. minutě vyloučil Arjena Robbena – José sudímu sarkasticky zatleskal.

„Wayne Rooney byl v podobném případě, kdy také posměšně zatleskal rozhodčímu, vyloučen, ale rozdíl je v tom, že i když je Rooneymu teprve dvacet, tak se poté omluvil za to, co udělal, což Mourinha asi ani nenapadlo. Pokud se mohl omluvit Rooney určitě se může omluvit i José. Nemůže dávat vinu neustále rozhodčím nebo pravidlům,“ míní Robson.

Robson věří, že Mourinhův potenciál může klidně klesnout dolů, i když je dnes považován za jednoho z nejlepších manažerů. „Měl by ukončit zdánlivě nekončící sled kontroverzních incidentů. Když dorazil na Stamford Bridge a nazval se jako „the special one“ byl v jeho očích uličnický záblesk a publikum ho milovalo. Byl to závan čerstvého vzduchu. Mourinho stále je „the special one“, ale ten záblesk se kamsi vytratil.“

„Jeho talent není tak veliký, aby nikdy neprohrál žádný zápas nespravedlivě a bez vlastní viny. A když se to stane měl by se naučit respektovat protivníka a uznat svou chybu,“ dodal Bobby Robson.

Drogba: Mourinho je vynikající, bezesporu

Robsonovi oponuje útočník Chelsea Didier Drogba, který je přesvědčen, že The Blues vede vynikající trenér. „Kdo nevidí v Mourinhovi génia, musí být slepý,“ začal svůj proslov reprezentant Pobřeží Slonoviny.

„José je před každým tři kroky napřed. Jeho mysl pracuje takovým způsobem, že o tom ostatní manažeři mohou jen snít,“ uvedl Drogba.

Jenže i přesto poslední dobou Chelsea zadrhává a občas výsledky neodpovídají kvalitě londýnského klubu. „Samozřejmě, že výsledky nejsou pro nás pokaždé perfektní. Nikdo nemůže pořád vyhrávat.“

Drogba vidí v portugalském koučovi vůdce, který je tím pravým pro vedení týmu jako je Chelsea: „Josého zajímají jen vítězství – nakazil celou kabinu tímto virem. Než nás začal trénovat, všichni jsme byli obyčejní fotbalisté, dnes jsou z nás válečníci, kteří budou bojovat jeden za druhého!“

Komentáře

reklama
K tomuto článku není možné vkládat komentáře.