CHELSEA 2 - 1 TOTTENHAM

Ano, fotbal je o štěstí. Ale Chelsea tlačila a body si zaslouží. Tottenham se tedy vrací domů s prázdnou. O nejpeprnější zážitek se postaral William Gallas.

Dá se říci, že utkání se odehrálo v nastavených minutách. Jenas si nechal svůj gól akorát tak do šaten a Gallas se vyznamenal přímo na metál.

Zápas začal poklidně a asi bez stovky diváků plný Stamford Bridge se těšil na sobotní utkání dalšího kola Premier League. V základu nastoupil SWP a hned to bylo viděl. Okolo postranní čáry jezdil jako motorová pila naprosto neúnavně.

Několikrát vystřelil, ale gól přišel až od toho, od kterého bychom to čekali nejméně – Michaela Essiena. Ale zase v tom měl prsty malý Shaun. Wright-Phillips vyškrábl míč z čáry a poslal zpětnou přihrávku do pokutového území. Na tu si naběhl ghanský záložník a poslal míč k tyči. Robinson neměl absolutně žádný nárok. Ve čtrnácté minutě tedy vedeme 1:0.

I přesto, že Chelsea na tom byla ofenzivněji daleko lépe než-li její soupeř, nechala si naše obrana v poslední minutě prvního poločasu utéct Jenase, který nekompromisně srovnal. Do kabin se tedy odcházelo za stavu 1:1 a fanouškům v modrém zmizel úsměv z tváří. Za to fanoušci kohoutů se dostali na koně.

Druhý poločas se jim ale už tak zajisté nelíbil. Kromě šance Jenase v 78. minutě, kterou ale bezvadně vychytal Čech si vlastně ani neškrtli. To na naší straně už ve druhé minutě 2. poločasu nebezpečně hlavičkoval Terry a Robinson se musel donutit k akrobatickému zákroku. Několik dalších až supermanovských zásahů si připsal i po dělovce Colea, ráně Gallase, další hlavičky Terryho a jiných. V 54. minutě se dopředu vydal Keane, jeho střelu Čech chytil.

Když se blížil konec utkání, začalo jít do tuhého. Spurs se nevzdali, do pole přišel čerstvý útočník Defoe. Drogba měl šanci, jak prostřelit Robinsona a k tomu udělat radost Mourinhovi a dát sobě dáreček, ale brankář ho znovu vychytal.

Sváteční střelec William Gallas ale nechtěl odejít s hlavou svěšenou. V 92. minutě nám zajistil důležité tři body potom, co po přihrávce Duffa zkušeně zamotal hlavy obráncům a pak vypálil. Krásná přímá střela zapadla do toho nejlepšího místa – přímo do brány! Gallas běží k postranní čáře a tam se k němu sbíhají všichni hráči, ty z hřiště ty ze střídačky. Robinson smutní. Je to doma! Máme další tři body!

Příště jen přeběhneme Fulham Road směrem k Temži na Craven Cottage, protože náš další soupeř je zdejší Fulham.

UTKÁNÍ JSME SLEDOVALI ON-LINE
CHELSEA – TOTTENHAM 2:1 (1:1)
Branky: 14., Essien, 90. Gallas – 45. Jenas.

Sestava CFC: Čech – Ferreira, Huth, Terry, Gallas – Lampard, Essien(77. Ma­niche), Makelele – J.Cole(68. Duff), Crespo, SWP(68. Drogba).

Komentáře

reklama
K tomuto článku není možné vkládat komentáře.