Essien: Musíme na vyřazení zapomenout

Michael Essien chce, aby Chelsea zapomněla na prohru s Barcelonou a zakončila sezonu vítězstvím v Premier League.

Essien v obou duelech proti Barce absentoval za červenou kartu, kterou dostal v základní skupině LM. The Blues celkově prohráli 3–2 a ghanský záložník musel sledovat zápasy jen z tribuny. Jeho bývalý tým – Lyon, sice postoupil do čtvrtfinále, ale jako útěcha mu to příliš nepomohlo.

Essien se vrátí do Mourinhova kádru na sobotní ligový zápas proti Tottenhamu, kde má šampión Premier League šanci zamířit k dalšímu titulu. „Prohra je jenom část dlouhé sezóny. Poražený se musí vzpamatovat a jít kupředu,“ pronesl Essien.

„Je to jenom, když hledáte své chorosti, že dokážete jít vpřed a dosáhnout velkých věcí.“

Jestliže Manchester Utd. vyhraje jejich 11 zápasů, pak Chelsea potřebuje 19 bodů k zisku titulu v Premier League 2005/06. To znamená 6 výher a 1 remíza z jejich 10 zápasů, které začínají  zápasem proti Tottenhamu na SB v sobotu.

Úkol se zdá být jednoduchý, ale Chelsea je v nejhorší formě od příchodu Josého Mourinha. Tým Chelsea vyhrál 5krát, remízoval 4krát a 2krát prohrál z 11 zápasů ve všech soutěžích.

Odpověď jejich evropského přemožitele – Barcelony, napovídá, že jsou lepší než v minulé sezóně. The Blues dosud získali jedno vítězství v FA cupu a 2krát zvítězili v Premier League, což odůvodňuje nesmírné finanční investice ruského miliardáře Romana Abramoviče.

Mourinho byl v poslední době zranitelný ze strany barcelonských fanoušků, kteří  nemají rádi jeho otevřený způsob vyjadřování, a expertů kritizujících  jeho rozhodnutí o změně taktiky proti Barceloně.

Mourinho opustil od rozestavení 4–3–3 a zvolil 4–4–2, s Robbenem, který podporoval v útoku Drogbu. Právě Robben uznal, že usiloval o jeho novou roli. Holanďan řekl: „Bylo to obtížné. První poločas jsme hráli nakopávané balony a já jsem tušil, že nakopávané balony nemůžeme získat“

Mourinho zkusil vysvětlit jeho taktické myšlení fanouškům na televizi Chelsea. „Myšlenkou bylo, že budeme nakopávat míče za obranu na Robbena protože obrana si hlídala hlavně Colea a Duffa na křídlech. Také jsme zkoušeli ve druhé půli nakopávat míče na Drogbu, který je měl sklepávat a dělat místo pro Makeleleho a Lamparda.“

„Tým nehrál nádherný zápas, zčásti kvůli Barcelonské taktice. Normálně nehrají tolik takticky, mají spoustu talentovaných hráčů v ofenzívě, ale tentokrát tuto myšlenku vyměnili za taktickou hru a důkladnou defenzívu.“

Chelsea, během toho slíbila Fotbalové asociaci, že bere na starosti selhání kontroly nad hráči, v průběhu posledního ligového zápasu ve West Brom.

Komentáře

reklama
K tomuto článku není možné vkládat komentáře.