Čech: Odešli jsme se vztyčenou hlavou

Chelsea skončila v Lize mistrů, ale podle strážce její branky se nemá za co stydět. „Odešli jsme se vztyčenou hlavou,“ myslí si český brankář.

V loni to bylo zcela naopak, ale letos postupuje lepší tým, ale i tým který měl více štěstí. První poločas byl z obou stran velmi opatrný, což potvrdil i Petr Čech: „V prvním poločase bylo na obou stranách minimum šancí. Bylo to o tom, nedostat hlavně branku, toho si byla obě mužstva dobře vědoma. Soupeře jsme díky naši taktice do ničeho vážnějšího nepustili, ale oni hráli takticky a vyčkávali,“ pronesl pro své internetové stránky.

Druhý poločas byl již otevřenější, ale snaha Chelsea byla poněkud bezradná. Nedostávala se do tolika šancí, jak bylo zapotřebí. „Ve druhé půli se hra otevřela, my jsme potřebovali vstřelit první branku.“ To se ale nepovedlo a do vedení šla Barcelona. „Branka soupeře toho moc nezměnila, pořád jsme museli vstřelit aspoň dva góly. V závěru jsme sice dokázali vyrovnat, ale bylo pozdě. Škoda, že jsme ho  nevstřelili ještě za stavu 0:0.“

Myslím, že dvojutkání rozhodlo vyloučení del Horna. Doma jsme měli v 11 utkání pod kontrolou a tady jsme uhráli remízu. To vyloučení bylo podle mě rozhodující.“

Hlavní cíle Chelsea jsou teď dokončit obhajobu titulu, kde týmu pod taktovkou Josého Mourinha chybí již jen šest výher. A také velmi významná trofej FA Cup, kde Chelsea musí zvítězit ještě třikrát. „V příštím utkání hrajeme doma s Tottenhamam, což bude londýnské derby a máme jediný cíl – vyhrát a tím dát zapomenout na vyřazení z Ligy mistrů,“ dodal Petr Čech s odhodláním.

Komentáře

reklama
K tomuto článku není možné vkládat komentáře.