Názor: Bezradná Chelsea si nic nedovolila

Chelsea v čele s Josém Mourinhem asi netušila, že k postupu je potřeba vstřelit dvě branky. Naše bezradná hra od počátku utkání toho byla důkazem. The Blues si proto nezasloužili postoupit, Barcelona prostě letos nemá konkurenci.

 Názor autoraPozitivní však je, že to nebyl z naší strany takový beton jako loni. Je pravda, že jsme měli alespoň náznaky šancí. Buď nás včas zastavil soupeř nebo jsme se balónu zbavili sami – nepřesností. A těch nebylo zrovna pramálo, ba naopak.

Nepřesnost by ale nebyla hlavním důvodem našeho vyřazení. Dalším důležitým bodem je aktivita. Zatímco fotbalisté Barcy bavili svými finesami katalánské fanoušky, panáčci z Londýna kolem nich jen běhali a nevěřili vlastním očím. Ronaldinho – patička sem, patička tam – Ferreira na něj nestačil. A kdyby se navíc nezranil Messi, Gallas by si na levé straně jen ztěží odpočinul.

Barca byla v tomto ohledu jasně lepším týmem, který si určitě to čtvrtfinále zaslouží a nejen to. Nikdo se nemůže divit, když celou soutěž vyhraje. Po taktické stránce podali Katalánci vynikající výkon.

Od loňska se hodně věcí změnilo. Frank Rijkaard vypiloval defenzívu a přitom uchoval ofenzivní pojetí hry, které je kreativní a má za úkol především bavit diváky.

Ale jak jsem již napsal, párkrát jsme se snažili o útok. Za zmínku stojí například Drogbova hlavička, neúspěšný pokus o lob Joe Cola či Robbenova střela doprostřed branky. Když se ve druhé půli pak dostal na hřiště Crespo, mohl vstřelit úvodní branku utkání. Zaběhl si skvěle za obranu domácích a ve skoku se placírkou snažil umístit balón za Valdésova záda, nepodařilo se.

S přibývajícím časem měla Chelsea čím dál tím více balón na svých kopačkách, ale opět to k ničemu nevedlo. Pár centrů z jedné a z druhé strany nikterak nevylekaly domácího gólmana. A tak logicky musela převzít taktovku opět Barca konkrétně král všech králů Ronaldinho, který obešel hráče Chelsea a prudkou střelou nedal Čechovi šanci.

Chelsea se rázem hrnula dopředu, ale bylo pozdě. Deset minut do konce začít útočit, v tom nevidím žádný smysl. Měli jsme Barcelonu dostat pod tlak dříve. A když Mourinho poslal na hrot Hutha, bylo hotovo. Předpokládalo se sice, že bude sklepávat vysoké balóny, ale snad ani jeden centr na něj nesměřoval.

V nastaveném čase byl podle sudího faulován John Terry, ale jak jsme mohli ve videozáznamu na ČT vidět, van Bronckhorst nejspíš nejdřív zasáhl míč, poté Terryho. Takže se pískat asi nemělo. Jenže v tuto chvíli je to jedno jak příznivcům Barcy, tak Chelsea. Španělský klub zaslouženě postoupil do dalších bojů Champions League.

A já mohu jen dodat, že takový výkon možná stačí na West Bromwich, ale v žádném případě ne na Barcelonu.

Komentáře

reklama
K tomuto článku není možné vkládat komentáře.