Preview: West Brom vs. Chelsea

Chelsea si jede pro další body. Baggies jsme v minulém utkání rozstříleli díky euforii Franka Lamparda. Ten nám ale v sobotu bude chybět…

Frankie není ani členem výpravy, která vyrazila do Bromwiche. Mourinho nechá stejně jako jeho nechat odpočívat i Williama Gallase. Na druhé straně se bude chtít procpat do základní sestavy Inamoto i Darren Carter poté, co se místo uvolnilo po suspendovaném Quashieovi.

Původně se klub jmenoval West Bromwich Strollers, dva roky po založení, tedy v roce 1880, vyměnili Strollers za hrdé anglické Albion a už jim to zůstalo. Posledním úspěchem tohoto týmu je FA Cup, který drželi nad hlavou v roce 1968.

Baggies letos patří k týmům, které budou mít ještě co dělat, aby nesestoupily z Premier League. Nyní jsou na 17. místě a jejich nejhorší porážka byla 11. února s Fulhamem. West Brom si odvezl šest gólů, sami dokázali vstřelit jen jeden.

Zdá se tedy, že by to mohl být jednoduchý zápas. V Anglii je možné všechno a Chelsea moc dobře ví, že i ten nejposlednější tým dokáže pěkně zatopit.

Bryan Robson k těžkému zápasu dodal své: „Jsme v části sezóny, kdy se stávají i velice podivné věci. Když lehce zavzpomínáte, tak Chelsea prohrála s Boro o tři góly. Ale to je tak vždycky. V Anglii vlastně nemáme přestávku a hráči jsou vyčerpaní. A ještě ke všemu, velké kluby mají "na krku“ navíc Ligu Mistrů. Ale mí hráči by měli vždy věřit, že je dokáží porazit."

Přes média mu odpověděl Joe Cole: „Zápasem s Barcou se nenecháme rozptýlit. V letošní sezóně už jsme několikrát dokázali, že i pod tlakem dokážeme hrát výborně. Hlavní ale co chci říct je, že máme 12 bodový náskok a ten si chceme odvézt! Když bude ještě větší, tím líp.“

Stadion
Název: The Hawthorns
Kapacita: 25, 396
Sestavy

West Brom: Kuszczak, Kirkland, Albrechtsen, Watson, Davies, Martinez, Robinson, Carter, Wallwork, Kozak, Inamoto, Greening, Kamara, Ellington, Kanu, Campbell.

Chelsea: Čech, Cudicini, Ferreira, Huth, Terry, Carvalho, del Horno, Geremi, Duff, Robben, J Cole, C Cole, Crespo, Drogba, Maniche, Makelele, Gudjohnsen, Essien, Wright-Phillips, Johnson.

Rozhodčí

Mark Halsey – za 12 utkání dal 24 žlutých. V sobotu bude mít repete. Byl jako hlavní rozhodčí i v Londýně v našem posledním utkání s Baggies v srpnu- žlutou dostal Kamara. Nám pískal vítězné utkání na SB proti Newcastleu. Žlutou tenkrát dostali Terry, Lampard a Solano.

Komentáře

reklama
K tomuto článku není možné vkládat komentáře.