Pelé chválí Joe Cola

Fotbalová legenda Pelé chválí záložníka Chelsea Joe Cola – například uvedl, že jeho hra je plná brazilského stylu. Navíc také radí, že se ještě musí naučit, kdy má své schopnosti použít.

Pelé varoval anglickou hvězdu, aby se naučila lépe ovládat své útočné snahy, týká se to hlavně toho, kdy riskantně běží do útoku a mrhá tak svou energií.

„Joe Cole je velmi dobrý hráč a když jsem byl na zápase Chelsea proti Charltonu, hrál v prvním poločase úžasně. Má schopnosti brazilského hráče, ale potřebuje se naučit, kdy má tyto schopnosti použít a kdy má hrát jednoduchou hru,“ říká brazilská legenda.

„Ve druhém poločase, když byla hra hodně uzavřená, ztrácel často balón, protože se snažil příliš a Chelsea tak zápas skoro prohrála.“

Pelé si myslí, že Joe by si mohl za vzor vzít například Ronaldinha, který dokáže svoje schopnosti využít v pravou chvíli a dokáže tak pro Barcelonu i brazilskou reprezentaci udělat maximum.

„Triky jsou fajn za stavu 3–0 nebo 4–0, ale ne když je zápas 0–0 nebo 1–1, to je to, proč je Ronaldinho tak dobrý – ví, kdy může udělat nějaký trik nebo kličku a kdy je lepší to zjednodušit,“ uzavřel to Pelé.

Komentáře

reklama
K tomuto článku není možné vkládat komentáře.