Torres, Rooney, Adriano... naše posily? A na co?

Když si pročítám některé názory česko-slovenských fanoušků londýnské Chelsea, jak by v týmu chtěli tu či onu hvězdu fotbalového kalibru, říkám si: proč proboha další hvězdnou posilu, která by pravděpodobně skončila na lavičce, nebo by dokonce vyřadila ze sestavy hvězdu jinou. Chci proto upozornit, že ne všichni s tímto názorem budou souhlasit.

NÁZOR CHELSEAFC.CZ

Představte si mít v týmu čtyři nejvěhlasnější útočníky na světě. Pro každého trenéra je to paráda, má z čeho vybírat. Také fanoušci si přijdou na své. Například čtyřka Crespo, Drogba, Torres, Adriano – říkáte si: to bychom byli přece neporazitelní a válcovali bychom jeden tým za druhým.

Jenže nepotřebnost Torrese a Adriana je veliká. Za prvé: hrajeme pouze na jednoho klasického útočníka, takže dva bohatě stačí. Myslím, že Drogba se hodí do té tvrdší hry, zatímco Crespo je technik. A nyní se nedívejme na křídelní prostory, kde poslední dobou operují Robben s Joe Colem, tam by se nikdo z klasických hro?áků nehodil.

Například Carlton Cole. V žebříčku Josého Mourinha je až na třetím místě. Před Crespa a Drogbu se dostane jen sporadicky v nějakém pohárovém utkání. Kdyby tu však byli další dvě hvězdy, těžko by byly spokojení, kdyby nehráli. Je zbytečné mít v týmu několik útočníků, když nejsou výsledky. Třeba Real Madrid – útok je našlapaný samými megastars: Raúl, Ronaldo, Robinho, Baptista, Cassano – a přesto má Real už třetí sezonu výsledkové problémy.

Můj názor třeba nesdílíte, ale já si myslím, že je zbytečné kupovat hvězdy, pokud někdo z našeho týmu neodejde či nevypadne na delší dobu kvůli zranění. Kde je konec velkých talentů Glena Johnsona či Shauna Wrighta-Phillipse? A nejsou to jen oni. Nyní máme, možná až na dva hráče, kádr vyrovnaný a netřeba ho doplňovat další hvězdou, jen aby se měl Roman Abramovič na koho podívat. Výsledky máme letos vynikající a míříme za dalším titulem, proto bych se snažil udržet stávající kádr.

A spíše se zaměřit na výchovu talentů, ale již od raného věku, ne přeplácet jeden klub za druhým, abychom měli 15-letého mladíka, nebo? se klidně může stát, že ho za dva roky fotbal přestane bavit. Nemůžeme chtít, aby se choval v tak mladém věku profesionálně. I my známe víkendové úlety. ;-)

Komentáře

reklama
K tomuto článku není možné vkládat komentáře.