REALITA: Middlesbrough 3 - 0 Chelsea

Naši milovaní hoši by se pomalu měli probrat. Jejich nevyrovnané výkony by měly konečně nabrat stoosmdesát stupňů. Katastrofální chyby naší obrany dnes rozhodly o vysoké prohře na půdě Middlesbrough 0:3.

Bylo krásné anglické odpoledne a fotbalisté Middlesbrough a Chelsea vyběhli na trávník Riverside Stadium. Domácí fanoušci, kteří byli hodně natěšení na anglického mistra, doufali, že jejich miláčci dokážou potrápit lídra Premier League.

Utkání začalo asi tak, jak nikdo nečekal. Už ve druhé minutě fatálně selhala Modrá obrana, která nedokázala zabránit několika chybám. Začalo to u Essiena, u postranní čáry mu vypíchl balón Rochemback. Ihned si narazil s Yakubu a naše nezorientovaná obrana jen přihlížela jak Rochemback obchází Terryho a posílá doprostřed branky slabou střelu. Jenže Petr Čech si lehá a míč mu proklouzává pod rukou. Middlesbrough se dostalo do vedení – 1:0.

Další rána přišla v sedmnácté minutě. Krajní obránce William Gallas musel opustit hřiště z důvodu zranění. José Mourinho proto nasadil místo francouzského beka – Maniche, který měl rozhýbat hru směrem dopředu. Je jisté, že se mu to tolik nevyvedlo. Dvě minuty předtím zkusil dalekonosnou střelu Frankie Lampard, bohužel jeho rána za zády domácího brankáře Schwarzera neskončila.

Chelsea pomalu přebírala hru do svých rukou a během dvou minut jsme byli svědky dvou velkých šancí Gudjohnsena a Lamparda. Zatímco první jmenovaný napálil míč pouze do obránce Southgata, Lampard branku vůbec netrefil. Byla to škoda, v této fázi utkání by nám vyrovnávací branka určitě prospěla.

Po půl hodině hry se do šance dostal opět hráč s číslem osm. Jeho dalekonosný pokus s jistotou chytil gólman Boro. Větší šance přišla za čtyři minuty. Hernán Crespo se zčista jasna objevil ve velké tutovce, jenže jeho rána ze šesti metrů vůbec neskončila v síti. Fanoušci Chelsea si tak mohli opět jen zklamaně sednout na svá místa. Během několika vteřin další šanci nevyužil Lampard, který minul Schwarzerovu branku.

V devětatřicáté minutě se opakovala stejná situace jako v případě Gallase. Tentokrát se na druhé straně zranil Morrison, toho nahradil Boateng. Za stodvacet sekund mohl Middlesbrough přidat druhý gól. Jenže Riggott v neuvěřitelné šanci neuvěřitelně minul branku. Netrvalo však dlouho – a než se stačili Gudjohnsen s Terrym vyžlutit – druhá branka byla přesto na světě. Downing obelstil Carvalha a poslal na branku přízemní střelu. Míč prošel mezi Terrym a Mendietou, Petr Čech jen přihlížel. Další osudová chyba – 2:0. Do šaten se nešlo moc optimisticky, i když nějaká naděje alespoň na bod visela stále ve vzduchu.

José Mourinho začal už přestávce riskovat, když posilnil naší ofenzivní část. Odešli Joe Cole, Geremi a nahradili jej SWP respektive Carlton Cole, který se po třech minutách odhodlal ke střele z dvanácti metrů, balón bohužel zblokoval Pogatetz. Stejná příhoda nastala u střely Lamparda, ten však trefil Riggotta. Chelsea se neustále tlačila dopředu a defenzivní činnost, kterou hlídali v podstatě jen dva obránci, vypouštěla. To se nevyplatilo v 68. minutě, nebo? bezbranná Chelsea inkasovala potřetí. Yakubu se rozběhl a z hranice šestnáctky překonal tápajícího Petra Čecha – 3:0.

Bylo hotovo, bylo jasné, že na Riverside Stadium nezískáme ani bod, proto naše aktivita rázem upadla a za zmíňku už stojí pouze nevyužitá šance Cola, který po centru Robbena minul ze šesti metrů jen o pár centimetrů branku. Poražení fotbalisté Chelsea jen sklopili hlavu a odešli do útrob stadionu, zatímco domácí fotbalisté v červených dresech jásali s fanoušky. Middlesbrough porazilo Chelsea rozdílem třídy.

ZPRÁVA REDAKCE CHELSEAFC.CZ: Chceme všechny fanoušky upozornit, že jejich příspěvky na dnešním on-linu se nám hrubě nelíbily. Proto jsme se rozhodli zastavit pro jeden zápas chat. Pokud ani to nepomůže, budeme nuceni chat z on-linu stáhnout navždy. Děkujeme za pochopení.

MIDDLESBROUGH – CHELSEA 3:0 (2:0)
Branky: 2. Rochemback, 45. Downing, 68. Yakubu.

Sestava CFC: Čech – Geremi(C.Cole), Carvalho, Terry, Gallas(17. Ma­niche) - Lampard, Essien, Gudjohnsen – J.Cole(45. SWP), Crespo, Robben.

Komentáře

reklama
K tomuto článku není možné vkládat komentáře.