Preview: Chelsea vs. Everton

The Blues mají dnes na Stamford Bridge poslední šanci vyřadit liverpoolský Everton. Poté totiž následuje postup do dalšího kola historického FA Cupu…

Ve středu se hráči Chelsea postaví opět proti Toffees, které 28. 1. nedokázali porazit. Mourinho nemůže počítat s Damienem Duffem, který se zranil v utkání s Liverpoolem a samozřejmě ani s reprezentantem Drogbou. Paulo Ferreira ani Carlton Cole nejsou zcela zdrávi, a proto na hrotu jistě nastoupí Hernán Crespo. 

Hosté doufají v navrát Mattea Ferrariho. Brankář Martyn má zdravotní problémy a Duncan Ferguson je suspendován.

Manager Evertonu David Moyes si o svém zítřejším soupeři myslí své: „Máme šanci. Samozřejmě očekáváme, že Blues a jejich fanoušci nás přivítají stylem: ‚jo, remizovali jsme spolu v této sezóně už nejednou, ale teď dokažte, že ve vás něco je!‘ My si věříme a jsme odhodláni nechat na hřišti pro vítězství vše.„José Mourinho však svým typickým způsobem prohlásil, že výhra nad Liverpoolem znamená hodně a tým i diváci jsou ve skvělé pohodě a obzvláště hráči si zvýšili své sebevědomí. „V minulém utkání byla naše hra ve druhé půli skvělá! Zítra se bude muset prodlužovat a eventuálně dojde i na penalty. Je to FA Cup, ale přece jen se střetnou dva týmy z Premier League. Myslím si, že takovéto poháry jsou pro rodiny důležitější než ligové zápasy. Everton tak má šanci přivést s sebou daleko větší podporu. My ale hrajeme doma, a proto se můžeme spolehnout, že vše bude modré.“

John Terry je přesvědčen, že tento rok to není „obyčejný" FA Cup: „Letos je to něco víc. Naposledy jsme vyhráli ve Wembley 2000. Teď přichází na řadu Wembley 2006 a my bysme neměli chybět!" John Terry je přesvědčen, že tento rok to není „obyčejný" FA Cup: „Letos je to něco víc. Naposledy jsme vyhráli ve Wembley 2000. Teď přichází na řadu Wembley 2006 a my bysme neměli chybět!"

Stadion
Název: Stamford Bridge
Kapacita: 42, 420
Sestavy

Chelsea: Cudicini, Čech, Johnson, Gallas, Carvalho, Terry, Huth, del Horno, Lampard, Essien, Maniche, Gudjohnsen, Makelele, Diarra, J.Cole, Crespo, Robben, Wright-Phillips.

Everton:Wright, Hibbert, Weir, Ferrari, Nuno Valente, Osman, Davies, Arteta, Neville, Cahill, Kilbane, Beattie, McFadden, Turner, Naysmith, Anichebe, Hughes, Boyle.

Rozhodčí: Phil Dowd

Komentáře

reklama
K tomuto článku není možné vkládat komentáře.