Essien možná nebude na MS!

Záložník Michael Essien možná nebude nominován pro závěrečný turnaj světového šampionátu. Trenér ghanské reprezentace Ratomir Dujkovič se totiž domnívá, že zranění Essiena bylo vymyšlené, protože ho Chelsea nechtěla pustit na africký turnaj.

Již nedávno v Egyptě, kde se konalo mistrovství Afriky, kolovaly zvěsti, že Michael Essien pouze odpočívá a vůbec není zraněný, jak bylo oficiálně naším klubem prohlášeno. Essien se proti těmto spekulacím ohradil.

Trenér Ghany však musel po celý turnaj klíčového záložníka postrádat a nakonec se svými svěřenci skončil už v základní skupině. Po vyřazení se náhodou Essien vrátil do sestavy Chelsea, aby pomohl k výhře nad Liverpoolem 2:0.

Dujkovič je rázem naštvaný a do médií pohrozil, že na mistrovství světa nenominuje Michaela Essiena. Nevěří prý tomu, že by měl něco s kolenními vazy, jak nám bylo známo.

José Mourinho se však proti těmto výrokům ohradil: „Michaelovo zranění bylo vcelku vážné, chyběl nám kvůli tomu měsíc. Jinak by na mistrovství jistě jel. Je hrdý na svou zem, je to velký patriot. Dujkovičovy výroky, že by Essien nemusel být nominován, nejsou fér.“

Dujkovič ale díky těmto výroků nemusí mít pevnou pozici. Lidé v Ghaně stojí především za největší hvězdou své reprezentace a spekuluje se, že by mohl být Dujkovič nakonec odvolán. Essien fanouškům slíbil, že se před mistrovství světa ukáže v každém přípravném utkání Ghany.

Komentáře

reklama
K tomuto článku není možné vkládat komentáře.