CHELSEA 2 - 0 LIVERPOOL

Paráda! Liverpool měl jako obvykle hodně řečí, ale nic z toho. Crespovou noční můrou je žlutý praporek. I přes tu se přenesl a vstřelil gól. O konečnou potopu Reds se postarala Gudjohnsenova pata.

UTKÁNÍ JSME SLEDOVALI ON-LINE
Chelsea FC – Liverpool FC 2:0 (1:0)
Branky: 35. Gallas, 68. Crespo.
:: Branky si můžete stáhnout zde

Šlágr 25. kola si zasloužil zvláštní hosty. Přišel trenér anglické reprezentace Eriksson a pozvánku do Romanovy lóže obdržel Zola. Neodmítl. Zápas klidně mohl dostat název Španělská předpremiéra, na straně Liverpoolu bylo dnes možná víc Španělů než bude za dva týdny na straně Barcelony. Druhým možným názvem je Dívčí zápas v bahně. Trávník zvláš? veprostřed hřiště vypadal opravdu lákavě a Joe Cole nikdy neodolal, aby se v pěkném bahýnku nevyválel. Poprvé po zranění nastoupil Essien, specialista na fauly proti červeným dresům. Základní sestavu dostal i jiný odborník, Joe Cole, který v posledních zápasech proti Liverpoolu vždy skóroval. 

První dvacetiminutovku slávy si odbyl Peter Crouch. Reds hráli systémem: „centry a pak přes Crouche nikdo nevyskočí". Ze začátku to vycházelo, i když Čech z toho jednou vyvázl s krví. Do výraznější akce Chelsea se vydal až po pravé straně Robben, kde se propletl mezi obránci a pak i vystřelil. Minul, kousek od něho stál volný Cole, ten se ale přihrávky nedočkal.Hosté  si vybojovali daleko více standardních situací. Carvalho ale přímo zářil, a tak Kewell neměl šanci. Zajímavé bylo, že pokud šla Chelsea do útoku, většinou byla v ofsajdu. Robben se vztekal poprvé, když uviděl praporek, podruhé jen máchl rukou a potřetí už mu to bylo jedno. Nejvíce ofsajdů ale získal Crespo, bezkonkurenčně! Kam se hrabe Drogba! 

Liverpool byl častěji v naší šestnáctce a naše první přesná rána na bránu přišla až v 35. minutě. Sice byla první, ale taky maximálně využitá. Lampard si staví roh, Terry i přesto, že je držen za dres, hlavičkuje, míč dopadl ke Gallasovi, který ho elegantně zasunul za Reinova záda. William se začíná radovat, nepokrytou radost má i Španěl kupodivu na naší straně Del Horno, který celou situaci sledoval za zády Gallase.Hned za dvě minuty specialista Cole napálil balón do boční sítě. Mohl klidně nahrát Crespovi, který byl volný a měl možná i lepší postavení. Spousta lidí si za první poločas určitě myslela, že Crespo je nepoužitelný. Hernán však nedostal ani jeden pořádný míč a jeho podpory na křídle byli spíš pěkní sobci. Benitez zavelel a jeho rudí hoši se na posledních pět minut nastěhovali do poloviny Chelsea. To však Blues nezbránilo v proti útoku, ze kterého vzešla standardní situace, hlavička Terryho a následný gól Crespa. A následné gesto mluvilo jasně. O-F-S-A-J-D! Crespo měl na jazyku jen jedu jedinou větu (no možná ještě jednu, ale tu si všichni domyslíte): „No to je vážně naschvál (taky na něco jiného, ale to se nesluší)!" Pro tentokrát, ale musíme zdůraznit, že to ofsajd BYL! 

Druhý poločas začal rychlejším tempem a Reds se snažili srovnat. Blues ale zrovna vyslechli Mourinhovu řeč a rozhodně nechtěli další plichtu. Essien musel splnit standardní věc, jako kdyby se mu v hlavě odehrávalo: „Hraju s Liverpoolem, přece neodejdu s prázdnou!" A šlup ho! Žlutá za ruku v obličeji Riiseho při vzdušném souboji.Za chvíli ale hráči CFC nechali Gerrarda a jeho přihrávku naprosto trestuhodně projít  skrz malé vápno, na druhé strané si zásilku v podobě kulatého nesmyslu vyzvedl Kewell, ale jeho přihrávku Del Horno zlikvidoval. Chelsea se snažila dostat míč co nejdál od svého brankáře a po srážce Alonsa a Terryho se John trošinku vyválel v místním bahníčku. 

CFC útočila, Robben začal tancovat a publikum mu udávalo tempo. Rytmem se nechali strhnout i hostující obránci. Arjen vypálil a míč se jen těsně obtočil okolo obou tyčí. Někdo řekne sobec, že nenahrál Crespovi, ale Holanďan měl stísněný prostor, kudy mohl přihrávku poslat.První střídání přichází na straně hostů. Riise odchází, přichází Luis Garcia, tak se tedy Benitez rozhodl posílit ofenzivu. Po mírném tlaku Reds přešli Blues do rychlého smrtícího protiútoku. Robben posílá centr na druhou stranu Crespovi, ten má skvělé postavení, ale na poslední chvíli Carragher hlavičkou dostal míč do bezpečí. Hernán potřebuje trošku podpořit, sám roztleskává publikum. 

A v 67. minutě se Joe dostatečně vyválel v bahnu uprostřed hřiště. K zemi ho skosil Finnan. Cole se zvedá a levou část těla má celou hnědou. Ze středu rozehrává Frank, po dvou přihrávkách se míč dostává k Del Hornovi a posílá centr Argentincovým směrem. Crespo volejem a krásnou křižnou střelou zvyšuje na 2:0! Byla to krása pohledět, a tohle je to, na co je zase odborník on. Hned po výkopu se míč dostává znovu k němu a on krásným obloučkem zvyšuje na 3:0! Ale ne! Vidí praporek. Podle rozhodčího stál v ofsajdu, je zvláštní, že čárový takhle rozhodl, situace viděl dobře a Hernán v ofsajdovém postavení NEBYL!Takže vedeme 2:0 a stejně jako po prvním gólu Chelsea chytla ještě větší chu? do hry. Damien Duff strávil na hřišti jen čtyři minuty a hned musel zase střídat. Držel se za třísla. Na hřiště přichází vyšší blonďatý fotbalista. Eidur Gudjohnsen. Sebevědomě vybíhá do pole. Po chvíli míč letí na jeho stranu a on sprintuje, co mu nohy stačí. To samé dělá José Reina, aby míč dostal z blízkosti nebráněného Eidura. Při zásahu míče ale zásahl i poloútočníka a to, zdá se, do achillovy paty. Eidur leží a drží se za bolavé místo, rozhodčí si volá Reinu, ten probíhá okolo Robbena, brankář se otočil a shodil Arjena na zem. Ihned přibíhají naši hráči, kteří mluví Španělsky, Asier se to snaží zachránit a uklidňuje Reinu, Hernán diskutuje s jinými hráči. Gesto hlavního rozhodčího je jasné- červená karta! Reina musí opustit hřiště.  

Zpomalené záběry však byli ještě zajímavější a očerňují naše hráče. Gudjohnsen pomohl míči rukou, jinak by se kulatý nesmysl dostal k hostujícímu brankáři okamžitě. Když Reina probíhal okolo Robbena, tak mu Holanďan něco řekl, a jak známe Arjena, určitě to nebylo něco ve smyslu: „Máš pěkný triko." Na jeho hádky s Ruudem van Nistelrooyem během reprezentačních přestávek jsou už všichni zvyklí.Na trávník se poprvé dostává Dudek, z pole odchází Luis García. Šest minut před koncem utkání odchází do šaten Makelele a je střídán Diarrou. Claude nevypadal právě nejzdravěji. Na konci měl největší problém del Horno s Cissém, Cissé je známý výtržníka  na dalšího Španěla asi neměl náladu. Ještě v nastavených minutách se Robben krásně probojoval až k malému vápnu, kde ho ale Gerrad svým skluzem zneškodnil a Arjen si tak jen kopnul svůj poslední dnešní roh. 

Takže na Stamford Bridge jsme vyhráli 2:0 a držíme patnáctibodový náskok nad Manchesterem United. Příští utkání je odveta FA Cupu 8. 2. na Stamford Bridge.¨

Výsledky – 25. kolo:
Chelsea – Liverpool 2:0
Tottenham – Charlton 3:1
Manchester Utd. – Fulham 4:2
Birmingham – Arsenal 0:2
Bolton – Wigan 1:1
Everton – Manchester City 1:0
Middlesbrough – Aston Villa 0:4
Newcastle – Portsmouth 2:0
West Bromwich – Blackburn 2:0
West Ham – Sunderland 2:0

Komentáře

reklama
K tomuto článku není možné vkládat komentáře.