Potvrzeno: Čech se upsal do roku 2010

Agentura Sport Invest, která zastupuje gólmana Petra Čecha, dnes oficiálně potvrdila, že brankářská jednička londýnské Chelsea podepsala nový kontrakt do roku 2010. Spekuluje se také o tom, že se nyní stane nejlépe placeným českým sportovcem v historii.

„Petr bude nejlépe placeným českým fotbalistou a možná také sportovcem v historii,“ řekl na středeční tiskové konferenci agent Pavel Zíka. Podle Sport Invest je součástí smlouvy také poskytnutí osobních práv Petra Čecha pro celosvětové využití.

Stále dokola se mluví o jeho platu, nikdo nic oficiálně neprozradil, nicméně kolují zvěsti, že si Čechíno přijde v první sezoně na 260 milionů korun. Každou novou sezonu pak bude jeho mzda narůstat. Přitom zajímavé je, že si český brankář doposud vydělal ročně 60 milionů.

Díky těmto číslům Petr přeskočil zatím vládce ve výši mzdy Pavla Nedvěda, který válí v Juventusu. Navíc se stane také nejlépe placeným českým sportovcem, v tom případě přeskočí například hokejistu Jaromíra Jágra…

Samotný Čechíno je spokojený, že v klubu jakým je Chelsea, o něj mají velký a neustálý zájem: „Jsem velmi potěšen, že klub je spokojený s tím, co pro něj odvádím. Je to pro mě čest, že jsem součástí týmu, který má nejvyšší ambice a patří k nejlepším na světě. Navíc anglická liga je fantastická svým nasazením, atmosférou a lidmi, kteří žijí fotbalem.“

Prodloužením smlouvy na oficiální stránce klubu byl potěšen také výkonný šéf Peter Kenyon. „Vždy jsme toužili po tom, aby Petr svůj kontrakt v Chelsea prodloužil. Měl by hrát klíčovou roli v dlouhodobém vývoji mužstva. Jsem rád, že prodloužil smlouvu až do roku 2010, protože patří mezi nejlepší brankáře světa,“ zalichotil českému brankáři Kenyon.

Komentáře

reklama
K tomuto článku není možné vkládat komentáře.