Mourinho za 12 let koučem Portugalska

Manažer José Mourinho byl dnes poctěn prestižní cenou, kterou mu udělila jeho rodná země. Zároveň prohlásil, že by chtěl za dvanáct let převzít portugalskou reprezentaci. „Je to ideální čas,“ řekl.

Třiačtyřicetiletý manažer a kouč v jedné osobě byl dnes v rezidenci portugalské ambasády v Londýně poctěn prestižní cenou, která je uznáním za jeho velké služby portugalskému sportu. Na tuto akci byli pozváni jeho rodina, krajané z Chelsea Carvalho, Ferreira, Maniche a trenéři.

Mourinho při této příležitosti oznámil, že by se v budoucnu rád stal trenérem Portugalska. „Vážně se chci stát trenérem portugalského národního týmu. Cítím, že to tak chce i Portugalsko,“ řekl José Mourinho.

„Ideální čas by byl za dvanáct let, kdy se bude konat Mistrovství světa 2018 a EURO 2020,“ dodal.

Mourinho nadále řekl, že je potěšen obrovskou úspěšností v jeho dosavadní trenérské kariéře. Ještě v FC Portu získal portugalský pohár, titul Poháru UEFA, Ligy mistrů a stal se dvakrát mistrem Portugalska.

V Chelsea prozatím slavil dva úspěchy – vítězství v Carling cupu a Premier League. The Blues tak dovedl po padesáti letech k druhému titulu. Nechybí však moc, aby Chelsea letos slavila titul třetí.

Komentáře

reklama
K tomuto článku není možné vkládat komentáře.