Mourinho: Naše převaha byla úžasná

První poločas hrála Chelsea naprosto bez chuti, ale taktické pokyny Mourinha dokázaly hráče The Blues povzbudit – podle něho - k skvělému výkonu, navíc si nemyslí, že by Chelsea první poločas podcenila.

„Nemyslím, že by jsme byli uspokojení," prohlásil zamračeně Mourinho, „v prvním poločase jsme hru kontrolovali, měli jsme lepší držení míče." V prvním dějství nastoupil ve středu hřiště Maniche - Lampard – Makelele a hráli dobře do té doby, než McFaddenova hlavička skončila v síti.

„Ta branka byla naprosto vytržená z kontextu," namítal manager. „Nevěřím tomu, že by se to stalo znovu." José Mourinho nebyl příliš spokojen s odezvou svého klubu: „Křeč z inkasovaného gólu byla cítit až příliš."

Druhý poločas byl naprosto rozdílný. Chelsea po celou dobu praktikovala diamantové rozestavení v záloze, jenže to selhalo a tak musel José sáhnout ke střídání. Na hřiště se dostal Damien Duff a Carlton Cole. To dodalo našemu útoku pohyblivost, což týmu Chelsea výrazně prospělo.

„Víme, že nebyl žádný nastavený čas," řekl Mourinho, „ale my jsme ho potřebovali. Naše dominance byla úžasná, vytvářeli jsme si šance, vstřelili jsme branku, prostě jsme hráli velmi dobře, ale měli jsme skórovat více."

Hernán Crespo zahodil několik dobrých příležitostí, které za normálních okolností nemilosrdně využívá.

„Hráli jsme na tři obránce a s šesti až sedmi hráči u útoku, což představuje určité riziko. Člověk nikdy neví, kdy branka mohla přijít. Důležité bylo, že jsme se dokázali kontrolovat. Je důležité zachovat klidnou hlavu a uvědomit si vzniklou situaci," vysvětlil Mourinho.

Po vyrovnání Mourinho zpevnil defenzívu, když do hry poslal Roberta Hutha. José také pochválil Carltona Cola, který utkání dohrál i přes své zranění. „Vždy preferují hrát s deseti a půl lidmi, než pouze s deseti," vysvětlil portugalský manager, „a hrál velmi dobře, zejména když pomohl v obranných hlavičkových soubojích. Ale to jak Everton hrál, tak si tu remízu zasloužil."

Kouč Evertonu David Moyes naříkal na nedostatek hráčů, které mohl použít, ale i tak své hráče pochválil: „V dlouhých chvílích to vypadalo, jako by jsme se jim rovnali. Jenže v druhém poločase začala Chelsea daleko lépe a přehrála nás, ale v prvním poločase jsme měli více ze hry my."

„Všichni, kteří proti Chelsea hráli vám mohou říct, že není lehké proti nim hrát svoji hru. Jejich rotace v záloze je úžasná a opravdu to není jednoduché," dodal Moyes.

Jak padly branky?
1–0 – McFadden

Na levé straně se dostává k balónu Valente. Má dost času na to, aby před branku poslal krásný točený centr. Míč vzhlíží několik hráčů, ale dopadá na jednoho – McFaddena, který hlavou střílí první branku zápasu. Dá se spekulovat o tom, že si pro centr mohl vyběhnout gólman Cudicini, jenže při točených centrech si brankář není vždy jist a raději nevyběhl. Za gól může někdo jiný – del Horno. Zcela nevědomky nechal McFaddena vyskočit a hlavičkovat. Španělský obránce si protihráče všiml pozdě. Jedna nula.

1–1 – Lampard

William Gallas až jednoduše postupoval po levé straně, jeden z obránců Evertonu mu jen přihlížel a nevyrazil na něj. Gallas poslal po zemi balón na Franka Lamparda, který míč převzal na hranici velkého vápna. Zcela volný běžel trochu doleva a levačkou vypálil po zemi k tyči. Brankář Martyn byl bez šance, zatímco Lampard prokázal svou extratřídu.

Opakované utkání se bude hrát 8. února na Stamford Bridge. Na otázku, jestli lituje zbytečného utkání navíc v kritickém období José odpověděl: „Není problém hrát po utkání s Liverpoolem nebo před utkáním s Barcelonou. Preferuji remízu a utkání doma," zakončil Mourinho.

Komentáře

reklama
K tomuto článku není možné vkládat komentáře.