FA CUP: Everton 1 - 1 Chelsea

Frank Lampard svým gólem nakonec pomohl Chelsea, která si tak může zachránit svou modrou kůží v repete tohoto zápasu na Stamford Bridge.

UTKÁNÍ JSME SLEDOVALI ONLINE

Ve třicáté šesté minutě se domácí dostali do vedení po průniku Valenteho. Ten poslal míč na McFaddena, který dal Toffees vedení. Na tohle on hlavu má. Výkon Blues v první půli se zdál mírně patetický, ale s porážkou odejít naši fotbalisté nehodlali.

Ještě za bezbrankového stavu se Maniche hodlal zavděčit trenérovi a svým novým fanouškům, bohužel - trefil jen tyč. Zaperlit hodlal i Crespo, jenže ani je mu se nevedlo. Z prvního poločasu Chelsea vyšla jen se žlutou kartou. Tu dostal Gallas, který si dnes zahrál na své „vysněnné" pozici stopera.

Bůhví, jak by to dopadlo, kdyby Cudicini neměl svůj den a neměl by náladu na skvělé zákroky. Dnes čaroval, jasný vzkaz, že by ho ještě nikdo neměl odsuzovat.  Po obdrženém gólu se hráči zvedli a snažili se do konce poločasu vyrovnat. To se jim nepovedlo a po tříminutovém nastavení si šli oddychnout do šaten…

Mourinho pochopil, že tudy cesta nevede a patnáct minut po začátku druhé půle střídal. Odešli zástupci Pyrenejského poloostrova. Defenzivní hráči Del Horno a Maniche viděli svá čísla na vývěsní tabuli. Přišla tvrdá ofenzivní podpora. Carlton Cole a Duff. Takže Mourinho to risknul na tři vzadu + Makelele a předvedl zálohu snů – Lampard, Duff, Cole, Robben, který se po příchodu Carltona trochu zasunul, aby měl Angličan pracovní místo.

Leč C. Cole a Crespo nezopakovali úspěch dvojice Pobřeží Slonoviny – Argentina. Až ten nejtřpytivější diamant naší zálohy vypálil a brankář neměl šanci. Ano, nebyl to nikdo jiný než Frank Lampard. Bombu poslal z osmi metrů a Martyn se jen marně po míči natahoval.

José vycítil příležitost a věděl, že remízu musí přinejmenším udržet. Za Colea (malého, tedy Joea) přišel minutu po gólu vysoký Huth, aby zase trošku vyztužil defenzivu a když tak složil nějakého hráče svou střelou, jak on to moc dobře umí. Hned minutu nato byly jeho centimetry velice platné, když zneškodnil Artetovu ránu.

Nicméně Kilbane pak vyslal míč z pětadvaceti metrů, aby jsme rázem mohli snést Cudicinimu všechno modré z nebe, protože jeho ránu nepustil. Ještě v nastavení s myšlenkou postupu zalaškoval Ferguson, ale naštěstí pro nás, to zas nemyslel tak vážně a netrefil se. Huth si ještě odnesl žlutou kartu.

Takže Lampard je „zase" hrdina a my můžeme být rádi, že takového máme. Za deset dní nás čeká odveta. Ta však bude na naší půdě a Stamford Bridge by mohl být zaplněn, oproti dnešku, když přišlo bezmála třicet tisíc lidí. 8. 2. se tedy rozhodne o tom, kdo postoupí do dalšího kola a pro koho bude to čtvrté osudné.

EVERTON – CHELSEA 1:1
Branky: 36. McFadden – 74. Lampard.
.:: Góly nebo celý zápas si můžete stáhnout zde

Sestava CFC: Cudicini – Johnson, Gallas, Terry, Del Horno(59. C.Cole) - Makelele, Maniche(59. Duff), Lampard – J.Cole(75. Huth), Crespo, Robben.

Sestava Evertonu: Martyn - Hibbert, Weir, Neville, Nuno Valente – Osman, Arteta, Davies(89. Aniche­be), Kilbane - Ferguson, McFadden (54. Naysmith).

Komentáře

reklama
K tomuto článku není možné vkládat komentáře.