Nejlepší fotbalisté podle Ronaldinha

Ronaldinho ve Španělsku vyvolal „hádku" poté, co podle sebe vybral na každé posty tři nejlepší hráče. V jeho Dream teamu se objevilo šest hráčů z Chelsea a ani jeden z jeho klubu – Barcelony!

Ronaldinho dal do své ideální „dvanáctky“ českého gólmana Petra Čecha, anglického středního obránce Terryho, záložníka Franka Lamparda, francouze Clauda Makeleleho a útočníky Didiera Drogbu a Eidura Gudjohnsena.

Barcelona je v současné době v čele tabulky španělské Primera Division a i přesto Ronaldinho nikoho ze svého týmu do jeho ideální jedenáctky nedal.

„Čech v Chelsea dokázal, že je nejlepší mladý brankář v Evropě," vysvětlil Ronaldinho. „A v obraně byl John Terry moje první volba, protože je vůdce Chelsea a stal se z něj velmi dobrý obránce."

„Makeleho jsem vybral proto, že je jednoduše nejlepší defenzivní záložník na světě. To, jak kontroluje obranu a zastavuje balóny ještě předtím než vůbec mohou ohrozit branku, je úžasné. A nakonec Lamparda jsem vybral díky jeho úžasnému přehledu na hřišti. Skvěle rozděluje přihrávky a také skvěle střílí z velké dálky."

Dále Ronaldinho zvolil Gudjohnsena a Drogbu jako partnery k milánskému útočníkovi Shevchenkovi. „Shevchenko je jedinečný. Je to velmi kvalitní a osobitý útočník – také je velmi rychlý – nechte ho chvíli osamotě a zjistíte, že je jeden z nejnebezpeč­nějších útočníků na světě."

„Vybrat někoho k Shevovi bylo těžké, ale zvolil jsem dvojici z Chelsea. Drogba je velmi talentovaný, silný a nebezpečný ve vzduchu, zatímco Gudjohnsen je velmi chytrý útočník, který připravuje mnoho gólů a také skóruje."

Koho vybral Ronaldinho:

Petr Čech (CFC), Gianluigi Buffon (Juventus), Dida (AC Milán) - Cafú (AC Milán), Paolo Maldini (AC Milán), John Terry (CFC) - Kaká (AC Milán), Frank Lampard (CFC), Claude Makelele (CFC) - Didier Drogba (CFC), Eidur Gudjohnsen (CFC), Andrej Ševčenko (AC Milán).

Komentáře

reklama
K tomuto článku není možné vkládat komentáře.