Krátké zprávy + ME 2008

Přinášíme krátké zprávy o stavu našeho kádru. Z poloviny se to týká Michaela Essiena, který by řekl, že Vám předkládáme faits divers. Druhá část je o Moraisovi a portugalsky, to se nezlobte, opravdu neumím… Doplněno o rozlosování kvalifikace ME v Rakousku.

Ghanský rodák

Afričanovo zranění se rychle hojí, avšak ne natolik, aby mohl na Africkém národním poháru bojovat za svou zemi. „Chelsea si mě koupila, protože jsem dobře hrál za Ghanu,“ řekl smutně Essien,„a nikdo me nezastaví v reprezentování mé milované Ghany.Štve mě a jsem smutný z toho, že nejsem se svejma kámošema z repre, ale jsem s nima aspoň duševně.“

Ghana prohrála s Nigérií v zápase, z kterého už mohla postoupit. Doufají v lepší hru proti Senegalu. Jejich největší hvězda Michael Essien to bude sledovat v televizi.

Portugalec do 1. ligy

Dvacetiletý portugalský záložník Felipe Morais, který má za sebou i reprezentační starty, se upsal na jeden měsíc klubu Milton Keynes Dons. Tým je zatím na čtyřiadvacátém místě v první lize.

„Felipova pověst vynikajícího záložníka ho předchází a já jsem rád, že jsme ho právě my získali na hostování,“ řekl manager MKD Danny Wilson. Morais udělal podobný krok jako Grant. José Mourinho to schvaluje a říká, že je to skvělá šance jak posbírat zkušenosti.

Kvalifikace ME

Ze současného kádru by se Petr Čech potkal prozatimně jen s Damienem Duffem a Robertem Huthem. Odehrají se ale Derby s velkým D. Vedle Česka se Slovenskem se v kvalifikaci utkají také další rivalové: Francie s Itálií, Řecko s Tureckem, Irsko s Walesem, Dánsko se Švédskem nebo Rumunsko s Bulharskem.

Skupina A: Potugalsko (Ferreira, Maniche, Carvalho), Polsko, Srbsko a Černá Hora, Belgie, Finsko, Arménie, Kazachstán, Ázerbajdžán

Skupina B: Francie (Gallas, Makelele?), Itálie, Ukrajina, Skotsko, Litva, Gruzie, Faerské ostrovy

Skupina C: Řecko, Turecko, Norsko, Bosna a Hercegovina, Maďarsko, Moldavsko, Malta

Skupina D: Česká republika (Čech), Německo (Huth), Slovensko, Irsko (Duff), Wales, Kypr, San Marino

Skupina E: Anglie (Terry, Lampard, Cole, SWP), Chorvatsko, Rusko, Izrael, Estonsko, Makedonie, Andorra

Skupina F: Švédsko, Španělsko (Del Horno), Dánsko, Lotyšsko, Island (Eidur Gudjohnsen), Severní Irsko, Lichtenštejnsko

Skupina G: Nizozemsko (Robben), Rumunsko, Bulharsko,  Slovinsko, Albánie, Bělorusko,  Lucembursko

Komentáře

reklama
K tomuto článku není možné vkládat komentáře.