Mourinho: Wengera respektuji

Manažer Chelsea Jose Mourinho tvrdí, že k Arsenu Wengrovi chová největší respekt a doufá, že s ním bude moci udržovat přátelský vztah.

V minulém roce, kdy Mourinho označil Wengra za voyera posedlého Chelsea, se z nich stali nepřátelé, kteří se navzájem uráželi a obviňovali. Později se Mourinho Wengrovi omluvil a litoval poznámky, kterou o Wengrovi řekl, ten však jeho omluvu nepřijal – až teď. Zdá se tedy, že už mezi nimi bude vše zase ok.

Mourinho řekl pro BBC Radio five Live: „Měli jsme mezi sebou problémy a psalo se o nich všude v novinách, to nebylo dobré – myslím, že jsem vinný a že i on je vinný."

„Jsme oba viníci, a protože máme dostatek rozumu abychom přišli na to, že my oba jsme tento problém zavinili, myslím, že se musíme začít navzájem respektovat."

„Samozřejmě si myslím, že je jeden z nejlepších manažerů a také doufám že v budoucnosti už nebudeme mít podobné problémy, ale jestliže budeme, musíme se navzájem respektovat."

Mourinho také věří, že cizokrajní manažeři jako on a Wenger si zaslouží takový respekt v anglickém fotbale, a že by se nemělo zapomínat na to, co dokázali předtím.  

Mourinho, který vyhrál s Portem Ligu mistrů, řekl: „Často čtu – a nutí mě to smát se – že manažeři říkají, ‚Proč jsou tam oni a ne já?‘ ".

„Myslím, že je to nedostatek respektu. Lidé musí brát ohled na to, co jsme předtím dokázali."

„Proč Wenger přišel na Highbury? Protože měl předtím skvělé výsledky. Proč Mourinho přišel na Stamford Bridge? Protože měl skvělé výsledky."

Když byl Mourinho jmenován manažerem Chelsea sám sebe označil jako „the special one". 

„Kdybych přišel na mou první tiskovou konferenci v Anglii a lidé by se mnou zacházeli jako s evropským šampionem –  kterým jsem se stal dva nebo tři dny předtím – neměl bych potřebu říct takové silné slovní spojení. Potřeboval jsem lidem ukázat, že já jsem jiný, že se nebojím, že si jsem jistý a můžu říkat riskantní věci – proto jsem to řekl."

A i ti lidé, kteří ho nemají rádi musí uznat že on opravdu je „the special one". Minulý rok dovedl Chelsea k mistrovskému titulu, jejich prvnímu po padesáti letech, a tento rok to zřejmě zopakuje.

Největší zklamání v první Mourinhově sezóně na Stamford Bridge bylo, že Chelsea vypadla v semifinále Ligy mistrů s Liverpoolem. Mourinho však pevně věří, že tuto trofej získá s Chelsea velmi brzy, možná už tento rok (i když vyhrát nad Barcelonou bude těžké, ale už jednou jsme to dokázali tak proč ne podruhé…). „Champions League je soutěž, kde chce každý vyhrát a užít si to. Jestliže toto nechcete, nemůžete vyhrát, ale já věřím, že jednoho dne to dokážeme."

Mourinho dále řekl, že nemůže být š?astnější než v Chelsea a plánuje zůstat v anglické lize dlouho dobu, ale také připouští, že jednoho dne by mohl odejít trénovat Portugalsko: „Ano, rád bych na konci své kariéry trénoval Portugalský národní tým. Až mi bude 60 nebo nějak tak. Chci mít šanci trénovat svou zemi, musí to být zvláštní pocit."

Komentáře

reklama
K tomuto článku není možné vkládat komentáře.