FA Cup: Everton v Chelsea

Los dalšího kola FA Cupu nám postavil do cesty Everton. Ten nás v této sezóně jako první připravil o body. Přejdeme přes tento liverpoolský tým číslo 2?

Everton může být na svou bohatou historii velmi pyšný, v posledních letech je ale zastíněn svým sousedem Liverpoolem FC. Derby jsou vždy zaručeně nejlepší víkendový program. Reds chtějí nový stadion, pro liverpoolské fanoušky přišla rána. Sponzoři chtějí společný stadion pro oba týmy. Funkcionáři naštěstí odporují a tak z toho snad sejde. Dokážete si snad nás představit dohromady s nejbližším Fulhamem nebo s největšími rivaly z Arsenalu?

David Moyes má teď před sebou další těžký oříšek. Poté, co jeho tým vyhrál nad Millwallem byl losem určen k Chelsea. V říjnu byli Toffees v PL poslední a jako první obrali CFC o body. Na Goodison Parku to skončilo 1:1 a i když Drogbův gól měl platit, sudí odpískal ofsajd. Naposledy se v FA Cupu zítřejší soupeři potkali v roce 1992, kdy Blues porazili Everton nejmenším rozdílem 1:0.

Minulý týden si Everton pořádně posílil sebevědomí, když doma porazil Arsenal 1:0 a James Beattie měl na kopačce i další tutovky. Za Toffees zítra jistojistě nenastoupí suspendovaný Tim Cahill a také nemůže nastoupit Alan Stubbs, Joseph Yobo si plní své reprezentační povinnosti. Italský Matteo Ferrari má problémy s kolenní šlachou, ale naopak záložník Simon Davies by se mohl po své přestávce kvůli zranění znovu vrátit na trávník.

Mourinho se musí obejít bez zraněného Essiena, reprezentujícího Drogby a suspendovaného Carvalha. Místo záložníka z Ghany asi nastoupí Maniche, místo druhého Portugalce Huth a Gallas zaujme své „neoblíbené“ místo napravo. Očekávat se dá i to, že vrchní Portugalec Mourinho nechá odpočívat Čecha a zas si jednou zachytá Cudicini.

UTKÁNÍ MŮŽETE ZÍTRA SLEDOVAT ONLINE!
Stadion
Název: Goodison Park
Kapacita: 40 tisíc 260 diváků
Rozhodčí
Graham Poll

Komentáře

reklama
K tomuto článku není možné vkládat komentáře.