Preview: Sunderland - Chelsea

Černé kočky si nabrousily ve výhře v FA Cupu své drápky a tři body budou bránit. Blues se dnes musí připravit na pořádně krvavé drápance.

UTKÁNÍ BUDEME SLEDOVAT ONLINE

Píše se datum 10. 10. 2005 a družstvo ze Sunderlandu vyjelo do Londýna. Odjíždí s porážkou 2:0. V 54. minutě potrestal rozehrávku brankáře Gérémi a v 82. minutě pojistil vítězství Didier Drogba. Tentokrát se však budeme muset obejít s největší pravděpodobností bez obou. Drogba už odletěl do Egypta za svým reprezentačním týmem, Gérémi za chvíli udělá to samé.

Za Black Cats už možná nastoupí obránci Gray Breen a Steve Caldwell. Christian Bassila je již trenérovi k dispozici, ale Kevin Kyle, který po 18ti měsíční přestávce hrál za rezervu, ještě nedostal pozvánku zpět do prvního týmu.

Mourinhovi bude chybět jistojistě Didier Drogba, takže šance se snad dobře chytí Carlton Cole. Michael Essien je ze hry venku kvůli zranění. Další otazník visí nad Diarrou. V zápase proti Huddersfieldu zazářil a tak je možné, že ho dnes José vyšle na hřiště hájit modrou barvu.

Sunderlandský kouč neztrácí naději. „Přece je někdo už musí porazit, ne?“ řekl manager Mick McCarthy. „Jasně,“ pokračoval, „každý se zasměje, když tím myslím, že bysme to mohli být i my. Možná to nezvládneme, ale to nám naprosto nevezme elán a chu? do hry.“

Ve 3. kole FA Cupu Sunderland porazil svého soupeře z Nortwiche. Do čtvrtého kola Black Cats vyfasovali Brentford. McCarthy se pokusil zápasy porovnat: „Jasně, že tento víkend je to něco jiného. Je to Chelsea a ne Nortwich Victoria, ale mužstvu se výhrou zvýšilo sebevědomí a mají lepší náladu. Je to záhada, co všechno výhra dokáže.“

Chelsea dnes odehraje celkově 90. zápas a 60. v PL pod taktovkou Josého Mourinha. Tak doufejme, že bude vítězný. Dalším zajímavým faktem je, že Sunderland ztrácí na Blues neuvěřitelných 52 bodů. Bude to tedy souboj vcelku suverénně prvního s naprosto suverénně posledním. Ale vzpomeňme na zápas s Evertonem…

SUNDERLAND – CHELSEA
Stadion
Název: Stadium of light
Kapacita: 48, 300
Sestavy

Sunderland: Davis, Hoyte, Breen, Caldwell, D Collins, Lawrence, Whitehead, Miller, Arca, Stead, Le Tallec, Alnwick, Bassila, Nosworthy, Murphy, Welsh, Woods, Stubbs, N Collins.

Chelsea: Čech, Cudicini, Ferreira, Johnson, Gallas, Carvalho, Bridge, del Horno, Terry, Huth, Makelele, Lampard, Diarra, Gudjohnsen, Robben, Duff, Crespo, J Cole, C Cole, Wright-Phillips.

Rozhodčí

Chris Foy – nepotrpí si moc na karty, v sedmi utkáních dal jen jednu červenou a 19 žlutých.

Komentáře

reklama
K tomuto článku není možné vkládat komentáře.