Potřebuje CFC dalšího útočníka?

Od začátku přestupního termínu usiluje Chelsea o získání nějakého špičkového útočníka, stačí zmínit jména Adriano, Gilardino, Trezeguet nebo v poslední době Michael Owen. Můj osobní názor ovšem je, že CFC žádného dalšího superútočníka nepotřebuje.

Celý loňský ročník odehráli Blues až na pár vyjímek v sestavě 4–3–3. V tomto rozestavení jsou klíčové role pro ofenzívu dvě, a to oba střední záložníci. Tento systém používal José Mourinho již v FC Porto, kde hráli prim Maniche a Deco.

Naproti tomu v Chelsea dominoval jediný záložník – Frank Lampard. Claude Makelélé má jiné úkoly a (pří vší úctě) není ani z poloviny tak technicky vyspělý jako FL.

Problém byl v třetím záložníkovi, tento post nikdo na dlouhou dobu nezískal: Tiago nepřesvědčil v evropských pohárech, Smertin ani v lize, Jarošík přišel v rozjeté sezóně a Parker nedostal důvěru. Proto by mělo být prioritou získání kvalitního středního záložníka.

Jedním nákupem by se posílíl střed zálohy a navíc by akce CFC nebyly tak čitelné jako teď, kdy všechny útoky jdou přes Frankieho. Tak by se otevřelo víc prostoru pro křídla, čímž se dostávám k prvotnímu problému. Velká většina kanonýrů je zvyklá hrát v systému 4–4–2, kdy je podporuje hrot (např. v české reprezentaci Baroš-Koller). V Chelsea je ale tento útočník na hrotu sám a musí sbírat a rozdělovat míče pro ostatní spoluhráče, kteří mají všichni defenzivní úkoly, což je hlavním Mourinhovým cílem. Crespovi i Drogbovi se to částečně podařilo, i když si většina z vás (i hráči samotní) myslí, že ne.

Příchod výše zmíněných posil by nic neřešil, protože by se dostali do stejné role. Pro mě byl ideálním náhradníkem Mikael Forssell, bohužel ten už přestoupil do Birminghamu.

Komentáře

reklama
K tomuto článku není možné vkládat komentáře.