Proč CFC nemůže koupit útočníka?

Navzdory milionům liber se manažerovi Chelsea Josemu Mourinhovi nedaří získat světového útočníka.

Chelsea se pokoušela získat už Adriana, Samuela Eto'a, Thierryho Henryho, Andreye Ševčenka, Davida Trezegueta a Fernanda Torrese, jenže všichni zůstávají stále ve svých klubech.

Pokud máme věřit spekulacím, Chelsea nabídla za šest hráčů dohromady 335 milionu liber.

Důvodem nejsou peníze, ale proč všichni nechtějí přestoupit? Španělský fotbalový novinář Andy Mitten nastínil důvody, které stály za Eto'ovým setrvání v Barceloně.

„Já znám Eto'a, dělal jsem s ním letos rozhovor několikrát,“ řekl Mitten pro BBC. „On miluje Barcelonu, je to báječné město. Jeho první sezona v Barce byla velmi úspěšná. Je zbožňován veřejností. Může hrát na největším stadionu v Evropě. A také počasí je ve Španělsku lepší,“ dodal.

Mourinho lehce získal z Atletika Bilbaa Asiera del Horna a stále doufá, že Michael Essien posílí jeho tým. Chelsea však potřebuje získat do svého kádru i útočníka.

Jeden problém pro Chelsea je, že hráči, které zkoušejí přivést, jsou už ve velkých klubech. Je lehké přivést Arjena Robbena z PSV Eindhoven nebo Scotta Parkera z Charltonu, ale něco jiného je získat třeba Thierryho Henryho z konkurenčního Arsenalu.

Další problém je přesvědčit kluby prodat jejich největší hvězdy. Týmy jako Juventus nebo Barcelona nehodlají prodat své hvězdy konkurentovi v evropských pohárech.

Skvělí útočníci mohou sami rozhodnou o výhře či prohře svých týmů. Jak sám Mourinho dodal: „Pro Chelsea je těžké získat kvalitního hráče, protože tým už dobrý je a velké kluby si chtějí své hvězdy udržet.“

Fotbalový agent Jeff Weston však věří, že klub ze Stamford Bridge i přes tyto problémy opravdu kvalitního útočníka získá.

Komentáře

reklama
K tomuto článku není možné vkládat komentáře.