Crespo rozhodl po 35 sekundách!

Chelsea v Upton Parku vybojovala další tři body a vysloužila si nové přízvisko: Když se rozzlobíme, budeme zlí!

ZÁPAS JSME SLEDOVALI ONLINE

Hráči nastoupili na trávník a kamera si stejně jako diváci vybrala Franka Lamparda. Bučení, pískání a pořvávání se fanoušci Hammers naučili výborně. Pokud jste zrovna neviděli na hřiště a u míče byl Frank, všichni Vás na to upozornili.

Hra byla někdy více zábavná někdy méně, ale atmosféra byla vypjatá celou dobu. Už ze začátku se Makelele a Carvalho dostali do hádky s Reo-Cokerem a Harewoodem. A začátek chaosu přišel v osmé minutě, kdy kapitán Reo-Coker šlapákem složil Essiena. Asi si všichni myslí, že když Michaela složí na začátku, všechno bude ok?

Essien se nejdříve tvářil, že bude všechno v pořádku, ale pak se vrátil na trávník a hned si zase lehl. Když i Makelele signalizoval Mourinhovi, že to opravdu nepůjde, svlékl se Eidur Gudjohnsen a vystřídal ghanského reprezentanta, kterého odnesli na nosítkách.

Ze začátku se sice zařadil za Drogbu, ale prostor u Clauda byl moc prázdný a tak poté plně zaujal Essienovo místo. První bohužel fantastický zákrok Roye Carrolla přišel v patnácté minutě, když zneškodnil ránu Robbena po centru Del Horna. Za pět minut dostal Damien Duff žlutou kartu, když se lehkým kopáním snažil získat míč. U rozhodčího ihned proběhla menší hádka mezi hráči, protože Reo-Coker za šlapák nedostal nic.

A tohle zákrok na žlutou prostě nebyl. Během první dvacetiminutovky se nám vytvořila první dvojice k vraždě. Carol Fletcher a Frank Lampard, bůhví, co mezi nima bylo a je, ale Frank si to s ním šel pěkně vyříkat, když ho Carol nejednou složil zezadu.

Nutno dodat, že pravá obrana West Hamu jako kdyby tam nebyla. Robben na sebe vždy stáhnul pozornost doprostřed a Del Horno s novým sestřihem měl prostor ke svým vražedným centrům. Stejně tak Anton Ferdinand prostě nestíhal Didiera Drogbu a ten z jeho „neschopnosti“ také čerpal.

V pětadvacáté minutě přišla smrtící rána pro fanoušky Kladivářů. Jejich skoro potomek, kterého teďka jako krkavčí matky zatracují je připravil o čisté konto. Gérémi vhazuje out, Drogba vyskakuje a Beyanoun hlavičkou poslal míč Lampardovi, který balon nemilosrdné poslal do sítě ránou, na kterou Carroll neměl.0:1.

za tři minuty však polil pot fanoušky Blues, když Čech pozdě vyběhl z brány a střela mu šla pod tělem. Míč byl pomalý a tak ho Terry v klidu vykopnul z vápna pryč. Hra šla z jedné strany na druhou a vytvořila se nám druhá sebevraždící dvojice Carvalho-Harewood.

Jestli si někdo dělal z obrany domácích legraci, tak to byl jistojistě Arjen Robben. Když se psala 36. minuta, tak obkličkoval čtyři hráče, kteří stáli v prostoru jednoho metru čtverečního a pak ještě vystřelil. Jeho ránu však Carroll znovu vykryl.

Rozhodčí nastavil sice jen dvě minuty, ale hrálo se čtyři. Na konci druhé se totiž Carvalho s Harewoodem před naší šestnáctkou faulovali navzájem a rozhodčí odpískal standartní situaci pro Hammers. Carvalho se snažil dokázat, že to nebylo jeho vina a ukazal loket ve svém obličeji, to vypadalo spíš jako gesto: „Usekni ti hlavu!“ a od standartky si stejně nepomohl.

Za písničky od Ceasars Palace- Jerk it out odcházeli hráči do kabin a Lampard si pohlídal, jestli Fletcher nejde za ním. Že by paranoia? To ne, ale to ještě Frank netušil, že napětí bude ještě daleko větší.

Začal druhý poločas, po nepřesné rozehrávce se dostává k míči Reo Coker a přihrál Harewoodovi, který to napálil pod vybíhajícího Petra Čecha. Z pohledu kamer se zdálo, že míč půjde nad břevno, ale Harewood to stihl a Gérémi, který to nestihl, se jen díval jak míč doklepl do brány. Odehrálo se teprve 24 sekund, to však West Ham netušil, že za chvíli, až se Chelsea vzpamatuje, se naštve a pak teprve uvidí útok nejlepšího týmu v Anglii.

Chelsea začala nejdříve chaoticky a potom takticky útočit. Mezitím se však divadelní duo Fletcher – Lampard připravilo další představení. Fletcher sejmul Lampard a Frank po něm vystartoval, pak se tam připletli další hráči (Carvalho si mezitím něco vyřizoval s Harewoodem) a přišel další spor. Pak se rozhodčí dohadoval jen s Frankem a Carolem a oba dva dostali žlutou kartu. Frank je sice profík, ale asi to muselo být peklo, představte si, že se vrátíte domů (kde Vás všichni zatracují kvůli tomu, že máte protekci) a jen se na Vás píská, když zjistili, že to protekce nebyla?

Pak přišel tvrdý nátlak, Drogba v šanci, Robben v šanci. Hammers pochopili, že Blues se naštvali a stahnuli se do obrany. Kamera si vybrala Arjena, který běžel na bránu, v rohu za ním na půlce je vidět, jak Carvalho ječí na Harewooda, který sedí na zemi. Robben minul.

V šedesáté minutě přichází Argentinec s římským profilem Hernán Crespo (to neví, že za už třicet pět sekund bude oslavovat) a střídá Duffa, který si také odehrál své. Koncheskymu dal zabrat. Robben se dostal k míči a poslal ho na Drogbu s Crespem, je slyšet pískot píš?alky, hráči West Hamu přestávájí hrát, naši usměvaví útočníci však běží dál, Drogba dává přednost Crespovi a ten posílá míč do brány. Robben sám stál, jen zíral a nechápal. Crespo s Drogbou se za bránou domácích radovali z gólu. Píš?alka byla někoho z diváků. Vedeme 2:1. Největší radost má Lampard.

Hned za chvíli střílí Robben, těsně vedle. Ten dnes odehrál svůj zápas. Reo-Coker se vrhl dopředu, západní šunky se ještě nevzdali. Kdybysme chtěli další dvojici Reo-Coker a Gudjohnsen si tedy taky moc nesedli. Kapitán domácích to měl těžké, Essien je jeden z Blues a proto se ho (hlavně Eidur a Kamerunec) snažili aspoň trochu pomstít.

Dvacet jedna minut před koncem složil Eidur útočníka. Přiběhl k němu rozhodčí, Islanďan se chytil za hlavu a jasně jsme mu mohli odezírat z úst: „For what?“ Následovala jak jinak než žlutá karta.

Psala se 72. minuta a na hřiště přišel za velkých ovací Zamora. Pardew tedy nasadil útočníka, Hammes neskládají zbraně a chtějí hrát s Chelsea vabank. Tím se však objevilo více prostoru pro brejkové situace a naše dva útočníky. Na začátku poslední patnáctiminutovky šel Crespo na Carolla, ale technickou střelou k vzdálenější tyči minul. Hned za minutu prostrčil Drogba na Crespa, kterému se nepodařil volej a radši kličkou pobavil diváky a pak poslal laškovný centr Didierovi, který ale nevyšel. Možná že za bavení diváků a neskorování dostane vyčiněno jako Joe Cole.

Dvanáct minut do konce, Bellion střídá Etheringtona. A dvě minuty na to Drogba krásně zvyšuje na 3:1. Mezitím si na ofenzivní výlety vyšli jak John Terry tak pak se rozběhal i Ricardo Carvalho, asi chtěli potěšit Mourinha. Zbývalo šest minut a přišlo další nucené střídání Chelsea. Crespa vystřídal Shaun Wright-Phillips. Poslední akcí West Hamu byla, když kapitán obehrál i Franka i Eidura a pak Beyanoun vystřelil, ale rána šla nad bránu Petra Čecha.

Chelsea zválcovala v Upton Parku West Ham 3:1 a Lampard se dočkal satisfakce. Příští utkání je 15. ledna, kdy Chelsea vycestuje za FC Sunderland.WEST HAM – CHELSEA 1:3

Branky: 46. Harewood – 25. Lampard, 61. Crespo, 80. Drogba.

Sestava CFC: Čech – Geremi, Carvalho, Terry, Del Horno – Makelele, Lampard, Essien(13. Gud­johnsen) - Robben, Drogba, Duff(60. Crespo, 83. SWP).

Komentáře

reklama
K tomuto článku není možné vkládat komentáře.