Polovina sezony za námi a Chelsea jistě kráčí k titulu

Máme za sebou 20. kolo, což znamená, že jsme se přesunuli do druhé poloviny sezóny. Chelsea jasně vévodí tabulce PL.

Stroj jménem Chelsea se ze začátku sezóny rozjížděl velmi pomalu a vlažně, ale postupem času se hráči uklidnili a válcují anglickou ligu. Během sezony nás však postihla jedna výsledková  krize, kdy jsme prohráli dvě utkání a taky jsme dvě remizovali.

V létě přišlo na Stamford Bridge pšt posily – Asier del Horno, Shaun Wright-Phillips, Michael Essien, z hostování se vrátil Hernan Crespo a zálohu vyztužil Lassana Diarra. Především del Horno a Michael Essien skvěle zapadli do konceptu Josého Mourinha a stávájí se důležitými součástmi týmu.

Hned v prvním kole jsme měli problémy s celkem Wigan, ale spasil nás Hernan Crespo brankou v 93. minutě. Poté tým Chelsea nedokázala zastavit ani hádka Carvalha s Mourinhem a ani anglický bulvár, který napsal, že Robben prý kritizoval Mourinha.

První bodovou ztrátu utržili hráči Chelsea až proti Evertonu, kdy utkání skončilo remizou 1:1, poté The Blues dokonce dvě utkání prohráli. Nejprve v Lize mistrů na hřišti Betisu a v lize s Manchesterem United, v obou případech utkání skončilo 1:0.

Pak se buldozer Chelsea rozjel naplno a do 31.12.2005 jej již nikdo nedokázal ani přibrzdit. Během první poloviny sezony jsme dokázali například zdolat Liverpool na Anfield Road 1:4 nebo vyhrát jako jediní na Highbury 0:2.

Top 11ctká Chelsea(by Alex(zdroj premierleague.com))

Petr Čech – ukázal, že je špičkový brankář. Sice udělal dvě chyby, ale několikrát je dokázal vynahradit. Právem je za van der Sarem druhým nejlepším brankářem PL.

Asier del Horno – španělský reprezentant se ukázal jako velmi dobrá posila. Během několika utkání si získal podporu Josého Mourinha a je oblíbencem diváků. V průběhu sezony jej vyřadilo zranění, ale pomalu se dostává zpátky do své formy.

John Terry – kapitán a vůdce Chelsea. Jako jediný nevynechal ani jedno utkání PL a dokazuje, že je právem hodnocen jako nejlepší stoper na světě. Neúnavně vede Chelsea k druhému titulu v řadě.

William Gallas – v uplynulé sezoně je hodnocen jako nejlepší obránce Chelsea. Má dokonce vyšší známku než John Terry. V několika utkání nastoupil i jako levý či dokonce právy obránce, což ale na jeho výkonnosti neubralo. Během sezóny se vedly spekulace o jeho setrvání na SB, zatím zůstává, ale co bude v létě nikdo ani netuší.

Paulo Ferreira – spolehlivý pravý obránce, který udělal minimum chyb a již druhý rok si drží svůj výkonnostní průměr. Má plnou důvěru Josého Mourinha a díky jemu Glen Johnson nedostává v týmu Chelsea dostatek příležitostí.

Damien Duff – ze začátků sezony byl právě on nejlepším křídlem Chelsea. Odehrál všechny utkání do doby než se zranil. Během jeho léčby se dostal do formy Arjen Robben, který dostává i nyní více příležitost. Duff se ještě nedostal do plné pohody. Ale protože byl Robben až na konec sezony zraněn, tak v all star dostává přednost Damien Duff.

Frank Lampard – nejlepší hráč Premier league. Až v utkání s ManCity přerušil svou sérii 164 utkání odehraných v řadě. Bez něj by Chelsea nebyla tam kde je, má neomezenou důvěru u Josého Mourinha, který na něj spoléhá a určitě dělá dobře. Lampard je druhým nejlepším střelcem PL.

Claude Makelele – stabilní hráč kádru Josého Mourinha, který odvádí neocenitelnou práci. Ve středu zastavuje jeden útok za druhým a skvěle zakládá útočné akce. V sezoně byl jednou lehce zraněn a posledním utkání Chelsea v roce 2005 začal pouze na lavičce. Nicméně je plně zdráv.

Michael Essien – nejdražší posila Chelsea všech dob. Zatím naplno neukázal co v něm jej. Teprve si zvyká na ostrovní fotbal, ale v následujícím programu bude Chelsea chybět, odcestuje se svým národním týmem na Africký šampionát. José Mourinho by rád přivedl na jeho pozici ještě Maniche. Essien v sezoně udělal několik faulů, za které byl potrestán. The Blues bude chybět v dvojutkání proti Barceloně.

Joe Cole – v posledních několika utkáních jasně nejlepší hráč CFC. V úvodu sezony se myslelo, že bude pouze na lavičce, zvláště po příchodu SWP, kterého ale naprosto uzemnil a posadil na lavičku. Má Josého důvěru i přes kritiku, kterou manager Chelsea na jeho hlavu adresoval.

Hernan Crespo – i když je až druhým nejlépe hodnoceným útočníkem Chelsea, tak si místo v útoku zaslouží právě on. Nepřipraví sice tolik šancí jako Drogba, ale jeho gólová potence je velmi dobrá. Pět branek v sedmi utkání není na něho špatná bilance. V úvodu sezony nedostával tolik příležitosti, ale šanci nakonec dostal a plně ji využil. Nyní se na hrotu střídá s Didierem Drogbou, který však Chelsea bude měsíc chybět.

Komentáře

reklama
K tomuto článku není možné vkládat komentáře.