PREVIEW: West Ham vs. Chelsea

Jednadvacáté kolo anglické Premier League nám sneslo klub ze západního Londýna – West Ham United. Proženeme Kladiváře na Upton Parku a získáme další tři body?

UTKÁNÍ BUDEME SLEDOVAT ONLINE

West Ham je anglický klub snad s nejznámějšími odchovanci a  nejrozlehlejší mládežnickou organizací. Proto není divu, že z tohoto klubu vyšli talenti jako třeba náš Frank Lampard nebo známější z dua Ferdinandů Rio.

Hammers mají podporu i v královské rodině, princ Harry se nijak netají tím, že je jejich věrný fanoušek (viz foto na konci článku).

Počítám, že tak polovina z Vás viděla český film Non Plus Ultras, ve kterém zavítali do Prahy dva příznivci Kla­divářů z nejtvrdší­ho jádra fanoušků :)

Ale vra?me se do reality. West Ham letos postoupil zpět do nejvyšší anglické soutěže. Nedá se však předpokládat, že by byli jasnými favority na opačný sestup.

Sympatický trenér Alan Pardew je se svým týmem na desátém místě před Newcastlem. Historku Tomáše Řepky jistě také znáte, nyní se ale na něj spolehá a v Upton Parku doufají, že je už zdráv. Stal se základním pilířem obrany a společně zítra by měl s Dannym Gabbidonem vytvořit klíčovou dvojici, která bude kazit úsilí Didiera Drogby.

Do obrany West Hamu by se také měl postavit Anton Ferdinand, mladší bratr Ria, hrajícího za ManUtd. Možná že dres Chelsea v průběhu utkání oblékne Glen Johnson, který se s Antonem velmi dobře zná.

Mourinho má k dispozici kompletní kádr kromě Joea Colea, který je vykartován. José mu tak udělil čtyři dny volna. Je tedy patrné, že si Joe proti svému bývalému klubu nezahraje, za to Frank Lampard na 99,9% ano. Didier Drogba by měl nastoupit od začátku utkání, i přes vynikající formu Hernána Crespa. Společně s ním také Duff, který zřejmě zaskočí za Joea.

Na druhé straně už bude fit záložník Yossi Benayoun, ohrožen je však start útočníka Zamory a veterána Sheringhama.

Utkání začíná v pondělí 2. ledna ve 13:45. On-line psaný přenos můžete sledovat na tomto webu.

STADION
Název: Upton Park
Kapacita: 35.647
SOUPISKY

West Ham: Carroll, Dailly, Ferdinand, Gabbidon, Collins, Konchesky, Bellion, Reo-Coker, Mullins, Fletcher, Etherington, Harewood, Zamora, Aliadiere, Newton, Clarke, Hislop, Stokes, Noble, Řepka.

Chelsea: Čech, Cudicini, Geremi, Ferreira, Gallas, Carvalho, Terry, Del Horno, Lampard, Essien, Makelele, Gudjohnsen, Drogba, Robben, Duff, C Cole, Crespo, Huth, Wright-Phillips, Johnson.

ROZHODČÍ: Chris Foy

Komentáře

reklama
K tomuto článku není možné vkládat komentáře.